Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Na bitcoinové dlhopisy ešte nie sú trhy pripravené, tvrdí Michael Saylor

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Michael Saylor, generálny riaditeľ firmy Microstrategy, ktorá je najväčším držiteľom bitcoinov v kategórii verejne obchodovaných spoločnosti, si myslí, že trhy ešte nie sú dostatočne pripravené na bitcoinové dlhopisy. Prvé na svete chce v tomto roku vydať stredoamerický El Salvador, ktorý na jeseň 2021 urobil z Bitcoinu ako prvá krajina na svete zákonné platidlo.

CEO Microstrategy Michael Saylor sa k tejto téme vyjadril v rozhovore pre Bloomberg, kde uviedol, že sa teší na budúcnosť, kedy sa dlhopisy kryté bitcoinami budú predávať ako cenné papiere kryté hypotékami, no uviedol, že súčasný trh na to ešte nie je pripravený.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Saylor sa v tomto zmysle vyjadril len dva dni potom, ako si dcérska firma Micostrategy – spoločnosť Macrostrategy, zobrala pôžičku v hodnote 205 miliónov dolárov od SilverGate Bank, aby za ňu nakúpila bitcoiny do svojej súvahy. Samotná spoločnosť Microstrategy ich vlastní už zhruba 125 000, čo je v prepočte takmer 6 miliárd dolárov.

Spomínané bitcoinové dlhopisy tzv. „volcano bonds“ má v pláne vydať El Salvador. Podľa pôvodného plánu sa tak malo stať už koncom marca, no stredoamerická krajina toto rozhodnutie odložila (pravdepodobne na jeseň). Minister financií El Salvador Alejandro Zelaya to odôvodnil nevhodným obdobím na trhoch, popri čom nepriamo poukázal aj na vojnu na Ukrajine. Prezident El Salvador Nayib Bukele povedal, že dlhopisy odložili z dôvodu chýbajúcej legislatívy, ktorá ešte musí prejsť Kongresom.

Saylor k BTC dlhopisom povedal, že ide o čosi rizikovejší nástroj než pôžička zaistená bitcoinami, akú si zobrala Macrostrategy. ,,Je to hybridný štátny dlhový nástroj na rozdiel od hry s čistou bitcoinovou pokladnicou. Má to svoje kreditné riziko a nemá to nič spoločné so samotným bitcoinovým rizikom.“

Šéf Microstrategy však doplnil, že z dlhodobého hľadiska zostáva v súvislosti bitcoinovými dlhopismi extrémne optimistický, pričom zašiel až tak ďaleko, že by bolo dobré, keby ich v budúcnosti používali mestá ako sú New York. ,,New York môže vydať dlh vo výške 2 miliárd dolárov a kúpiť bitcoiny za 2 miliardy dolárov – bitcoin prináša 50% a vyššie zhodnotenie, dlh stojí 2% alebo menej.“

Ďalšie zaujímavé články

Terra kúpila bitcoiny za ďalších $139 miliónov. Vlastní už takmer 31k BTC a nekončí!

Veľký krok späť pre kryptomeny v EÚ! Poslanci hlasovali v prospech TFR pasáži novej legislatívy

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.