Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Firma Macrostrategy si požičala 205 miliónov dolárov. Použije ich na kúpu bitocinov

Článok

bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

CEO spoločnosti Microstrategy Michael Saylor oznámil skrz Twitter ďalšiu zaujímavú iniciatívu jeho podnikateľského impéria spojenú s Bitcoinom.

V čase, kedy už dlhšie nebol oznámený ďalší nákup bitcoinov firmou Microstrategy, ktorá je najväčším verejne obchodovaným držiteľom BTC na svete (vlastní viac ako 125 000 BTC), sa objavila správa, že dcéra Microstrategy, spoločnosť Macrostategy, si požičala od banky Silvergate Bank milióny dolárov na kúpu bitocinov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Microstrategy v utorkovej tlačovej správe uviedla, že Macrostrategy získala od SilverGate Bank pôžičku 205 miliónov dolárov, ktorá je zaistená určitými bitcoinami na účte Macrostrategy. Tieto financie majú byť použité na nákup bitcoinov, zaplatenie poplatkov a úrokov súvisiacich s touto pôžičkou a na riešenie všeobecných firemných výdajov.

,,Pôžička SEN Leverage nám dáva príležitosť poistiť našu pozíciu predného bitcoinového investora u verejne obchodovaných firiem. Pomocou kapitálu z pôžičky sme efektívne premenili naše bitcoiny na produktívny kolaterál, čo nám umožňuje pokračovať v plnení našej obchodnej stratégie,“ uviedol Michael Saylor.

Služba Silvergate Exchange Network, ktorá bola spustená v roku 2020, umožňuje firmám získať pôžičky, ktoré sú zaistené bitcoinami. Podľa dát platných k 31. decembru 2021 sú takýmto spôsobom kryté pôžičky v hodnote 570 miliónov dolárov. Služby tejto banky nedávno využil napríklad aj významný bitcoinový ťažiar Marathon Digital, ktorý získal pôžičku 100 miliónov dolárov na financovanie ďalšej ťažobnej infraštruktúry.

Pokiaľ ide o firmu Microstrategy, tá začala s investíciami do Bitcoinu v auguste 2020 nákupom za 250 miliónov dolárov. V súčasnosti vlastní už 125 051 BTC, čo je v prepočte takmer 6 miliárd dolárov.

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: cointelegraph.com, FTnews.sk

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.