Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Miliardár Bill Miller stavil na Bitcoin 50% svojho investičného portfólia

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Rešpektovaný 71-ročný americký miliardár Bill Miller, ktorý je známy ako správa úspešných hedžových fondov (jeho investičné portfólio v Legg Mason medzi rokmi 1991 až 2005 konštante porážalo výkonnosť S&P500), aktuálne vo veľkom investuje do Bitcoinu.

Majiteľ Miller Value Partners Bill Miller v piatkovom rozhovore pre WealthTrack dokonca zhodnotil, že nie je len “pozorovateľ” Bitcoinu, ale jeho skutočný „býk”. Priznal totiž, že 50% jeho čistej hodnoty majetku sa aktuálne nachádza v Bitcoine alebo vo firmách, ktoré sú s ním nejako spojené a to konkrétne skrz akcie firiem Microstrategy (najväčší držiteľ bitcoinov v kategórii verejne obchodovaných firiem) a ťažobnej firmy Strongold Digital Mining. Zvyšných 50% predstavujú prevažne akcie spoločnosti Amazon, ktorej úspech predvídal v skorých rokoch jej existencie, čo mu pomohlo stať sa miliardárom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prvé nákupy robil už v roku 2014

Bill Miller zároveň priznal, že prvé bitcoiny kúpil už v roku 2014, keď sa BTCobchodoval za zhruba 200 dolárov. Následne dokupoval BTC vo väčšom pri cene 500 USD. Ďalšie nákupy však realizoval až v roku 2021 v momente, ako Bitcoin klesol k cene 30 000 USD po jeho prepade z aprílových vyše 64 000 USD.

,,Tentoraz som ho začal opäť kupovať až pri cene 30 000 USD po páde z 66 000 USD a dôvodom bolo, že ho začalo používať oveľa viac ľudí a do sveta rizikového kapitálu začalo prichádzať oveľa viac peňazí.”

Miller následne skonštatoval, že na Bitcoin sa pozerá ako na “poistnú politiku proti finančnej katastrofe” s tým, že má obrovský potenciál prekonať kapitalizáciu zlata. Poukázal popri tom na nedostatok bitcoinov a ich obmedzený počet 21 miliónov.

Odporúča investovať do BTC aspoň 1 percento

Hoci samotný Miller má v Bitcoine až 50% svojho investičného portfólia, bežným ľudom odporúča, aby doňho dali aspoň 1%. ,,Myslím si, že priemerný investor by si ma položiť otázku, či má vo svojom portfóliu zastúpenie niečoho, čo je veľmi, veľmi nedostatočne preniknuté, čo môže fungovať ako hedge voči finančnej katastrofe, ktorú nedokáže nikto predikovať a čo môže stúpnuť potenciálne 10 až 50-násobne,” adresoval rečnícku otázku investorom. Odpoveďou môže byť práve Bitcoin.

Podobne sa nedávno vyjadril aj Ray Dalio, zakladateľ najväčšieho hedžového fondu na svete Bridgewater Associates, ktorý odporúča bežným investorom, aby mali v BTC aspoň 1 alebo 2 percentá svojho portfólia.

Dopĺňame, že kým Miller si vybudoval skvelú povesť ako správca hedžových fondov v období, kedy viedol investičného giganta Legg Mason, v roku 2008 v nej nesprávne odhadli možné dopady finančnej krízy. Fond vtedy stratil dve tretiny svojej hodnoty. Aj to naznačuje, že predošlé úspechy investorov sú nie vždy zárukou tých budúcich.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin padol o 10%. Mali na to vplyv tieto 2 dôležité fundamenty

Spustenie Sundaeswap na Cardano sa blíži. Môžu sa však objaviť problémy

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.