Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microstategy nakúpila ďalších 660 BTC. Neodrádzajú ju ani problémy so SEC

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Najväčší inštitucionálny bitcoinový investor v kategórii verejne obchodovaných firiem, spoločnosť Microstrategy, využila súčasnú cenu BTC na ďalší nákup – tentokrát za 25 miliónov dolárov.

Ďalšiu investíciu Microstrategy do Bitcoinu tradične skrz Twitter potvrdil CEO spoločnosti Michael Saylor, ktorý oznámil, že medzi 30. decembrom 2021 a 31. januárom 2022 kúpili 660 BTC za približne 25 miliónov dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tentokrát nakupovali bitcoiny postupne, pričom priemerná cena týchto nákupov napokon bola 37 865 USD vrátane všetkych poplatkov a výdavkov. Aspoň tak to uvádza správa, ktorá bola podaná aj na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC).

Microstrategy k 31. januáru 2021 vlastnila 125 051 BTC v hodnote približne 3,78 miliardy USD, pričom ich celková priemerná nákupná cena je 30 200 USD vrátane poplatkov a výdavkov. Napriek turbulenciám na trhu s kryptomenami je tak táto spoločnosť pokiaľ ide o jej investíciu do BTC stále v miernom pluse. Vďačí za to najmä lacnejším nákupom BTC ešte v roku 2020.

Problémy so SEC ju neodradili

Firma Microstrategy nemení svoju stratégiu investícii do BTC ani napriek tomu, že SEC ju v úvode decembra upozornila, že vlastnené bitcoiny účtuje nesprávnym postupom. Firma o tom informovala v úvode januára, v reakcii na čo výrazne klesla aj hodnota jej akcii.

SEC uviedla, ž Microstrategy na vedenie bitcoinov v účtovníctve použila model non-GAAP, ktorý však podľa amerického regulátora na tento účel použitý byť nemôže. Microstrategy neskôr odpovedala, že si účtovne knihy opraví a smerom do budúcnosti bude postupovať inak. Téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.

Ďalšie zaujímavé články

JP Morgan: Bitcoinu to kazí volatilita, Ethereum sa zvyšuje konkurencia

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.