Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microstrategy použila pri účtovaní Bitcoinov nesprávnu metódu. Jej akcie padli o 17%

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) tvrdí, že najväčší inštitucionálny držiteľ bitcoinov (BTC) v kategórii verejne obchodovaných firiem, spoločnosť Microstrategy, účtuje svoje bitcoiny nesprávnym spôsobom.

Americký regulátor dospel k záveru, že Microstrategy nesprávne účtovala svojich 124 391 BTC, do ktorých investovala zhruba 3,8 miliardy dolárov. Ich trhová cena je aktuálne okolo 4,48 miliardy USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Microstrategy pri účtovaní BTC na súvahe použila metódu zvanú ako non-GAAP, v rámci ktorej mala použiť postup, ktorý „vylučuje vplyv nákladov na kompenzáciu založenú na akciách a strát zo zníženia hodnoty a ziskov z predaja nehmotného majetku.”

Táto metóda mala negovať niektoré účinky volatility kryptotrhu, no podľa SEC nie je v prípade účtovania kryptomien správna. Preto regulátor Microstrategy nariadil, aby sa v budúcnosti použitiu tejto metódy vyhla a účtovne knihy si opravila.

Nutné je uviesť, že Microstretegy o námietke SEC vie už dlhšie. SEC ju na nezrovnalosti v účtovníctve upozornila už 3. decembra 2021, pričom Microstrategy 16. decembra v odpovedi pre SEC uviedla, že tak urobí. Až ďalší štvrťročný výkaz ziskov Microstrategy však ukáže, do akej miery to ovplyvni hospodárske výsledky tejto firmy.

Akcie Microstrategy výrazne klesli

Táto správa v kombinácii s celkovým poklesom trhov, čo sa nemalou mierou dotklo aj Bitcoinu, mala na akcie Microstrategy výrazne negatívny vplyv. V posledný tohtotýždňový obchodný deň klesli až o 17,84%.

Akcie Microstrategy sú aktuálne výrazne vzdialené svojim historickým maximám 1034 USD z 12. februára 2021, keďže aktuálne sa obchodujú len za necelých 376 USD, čo je najnižšia hodnota od decembra 2020.

CEO firmy Microstrategy Michael Saylor napriek tomu v tohto týždňovom rozhovore pre Bloomerg vylúčil možnosť, že by držané bitcoiny predávali a potvrdil dlhodobú stratégiu firmu pokračovať v ich ďalšej akumulácii. Zopakoval, že investícia do Bitcoinu je najväčšia príležitosť tejto generácie a že chcú byť pri tom.

Ďalšie zaujímavé články

Sólo ťažiar Ethereum trafil jackpot – vyťažil Ethery za 540 000 dolárov!

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.