Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Meta definitívne končí s projektom Diem. Technológiu kúpila firma Silvergate

Článok

Facebook meta
Zdroj: Pixabay.com

Spoločnosť Meta (bývalý Facebook) sa oficiálne po viac než dvoch rokoch vzdala svojho ambiciózneho projektu stablecoinu Diem, ktorý sa spočiatku volal Libra.

Už pred niekoľkými dňami sme vás informovali, že Meta hľadá investora, ktorý by od nej kúpil technológiu, ktorú vytvorili pre potreby stablecoinu Diem – nejde pritom len o samotný stablecoin, ale aj kryptopeňaženku preň určenú s názvom Novi.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Projekt kúpi Silvergate, má s ním vlastné plány

Generálny riaditeľ Diem Stuare Levey tento týždeň v pondelok oznámil, že Meta definitívne končí s týmto projektom. Duševné vlastníctvo a ďalšie aktíva spojené s ním prevedie na spoločnosť Silvergate Capital Corporation.

Stuart Levey k tomu doplnil: ,,Stále veríme v potenciál stablecoinu fungujúceho na blockchaine navrhnutom ako u Diem, aby poskytoval výhody, ktoré od začiatku motivovali Diem Association. S dnešným predajom bude mať Silvergate dobré predpoklady na to, aby túto víziu posunula vpred.“

Podľa oficiálneho oznámenia kúpi Silvergate projekt Diem za 182 miliónov dolárov. Dodatočné náklady spojené s touto akvizíciou sa odhadujú na ďalších 30 miliónov USD.

Silvergate Capital Corporation je matkou banky Silvergate Bank, ktorá je stabilným obchodným partnerom Meta. V rámci SIlvergate Bank a jej platobnou bránou Silvergate Exchange Network by si mal Diem nájsť svoje uplatnenie. ,,Ide o globálny platobný systém novej generácie, ktorý je rýchlejší, ľahšie použiteľný a nákladovo efektívnejší ako existujúce riešenia,“ tvrdí spoločnosť, ktorá dodáva:

,,Identifikovali sme potrebu stabilnej mince krytej americkým dolárom, ktorá je regulovaná a výborne škáluje, aby ďalej umožnila presúvanie peňazí bez prekážok. Našim zámerom zostáva uspokojiť túto potrebu spustením stablecoinu v roku 2022,” uviedol k tejto novinke CEO Silvergate Alan Lane.

Majú v Meta plány s Bitcoinom?

Kým projekt Diem už s Meta spájaný nebude, existujú čerstvé náznaky, že Mark Zuckerberg upriamil pozornosť na Bitcoin. Podľa Jacka Dorseyho, ktorý založil Twitter, to mal spraviť už dávno. Tejto zaujímavej téme sme sa venovali tu.

Meta (Facebook) sa mala už dávno sústrediť na Bitcoin. Začína sa to diať teraz?

Ďalšie zaujímavé články

JP Morgan: Bitcoinu to kazí volatilita, Ethereum sa zvyšuje konkurencia

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.