Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Meme coiny na ústupe – Výrazne klesajú, no ich kapitalizácia je stále 33 miliárd USD

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V poslednej fáze tohto ročného býčieho trhu si pozornosť špekulantov získali rôzne takzvané meme coiny, inými slovami ponzi schémy v pravom slova zmysle. Ich cieľom nebolo nič iné, len než nahnať čo najviac chamtivých ľudí, aby tí, ktorí nakúpili skôr, zarobili. Našlo sa niekoľko šťastlivcov, ktorí rozprávkovo zbohatli behom krátkej chvíle. No každá minca má dve strany, a aby jeden mohol zarobiť, hromada ďalších svoje úspory stratila. Aktuálne tieto meme coiny pomaly klesajú až ku dnu – tam kde patria.

Do trhu sa vracia rozum

V záverečnej fáze býčieho trhu z prvej polovice tohto roka sa trh správal neracionálne. Retailoví investori sa nechali zlákať vidinou rýchleho zisku a vo veľkom začali nakupovať meme coiny. Veľká časť pozornosti, ale aj peňazí sa hrnula práve do tejto oblasti, zatiaľ čo kvalitné technické projekty sa len smutno prizerali. Bolo jasné, že táto meme bublina spľaskne, čo sa stalo spolu s prudkým prepadom Bitcoinu, ktorý so sebou stiahol celý trh. Hoci sa prepadol kompletne celý trh, najväčšie straty si odniesli podľa očakávania práve meme coiny, z ktorých podstatná časť padla o viac než 90% až 95%, niektoré na nulu.

Pozrite si aj: Krypto pôžičky – Čo sú, ako fungujú, riziká, benefity a najlepšie platformy pre tieto služby

Kráľ meme coinov, DOGE, sa voči svojmu ATH prepadol o 70%. Ďalší známy meme coin – Safemoon, sa prepadol o 80% voči svojmu maximu. Shiba Inu je voči svojmu ATH v mínuse takisto viac než 80%. Toto je trojica najväčších meme coinov, ktoré si získali väčšinu pozornosti. Ostatné meme coiny (ktorých je obrovské množstvo), buď už neexistujú, prípadne sa na ne už pomaly zabúda. Samozrejme sa tu ešte nájde pár aktívnych meme coinov, ktoré sú v zisku a rastú, no ich počet je veľmi malý. Investori v tejto neistej dobe jednoducho o takéto rizikové špekulácie už nemajú záujem.

Celková kapitalizácia týchto mincí však stále predstavuje 33 miliárd dolárov, z čoho významný podiel má stále DOGE.

Ak sa pozrieme na obrázok vyššie, je vidieť, že meme coiny za posledných 7 dní výrazne klesli, čo potvrdzuje celkový nezáujem o takéto kryptomeny. Na druhej strane, kryptomeny s reálnym využitím si vedú o poznanie lepšie. Len pre porovnanie, na obrázku nižšie môžete vidieť zoznam kryptomien, ktoré vlastnia burzy a majú teda reálne využitie a význam.

Rozdiel je zjavný, zatiaľ čo meme coiny sú posledný týždeň vo veľkej strate, ostatné kryptomeny s reálnym významom a technickým základom sú dokonca v pluse.

Nedovoľte chamtivosti ovládnuť vás

Pokiaľ chcete byť na trhu s kryptomenami úspešní, musíte dodržiavať niekoľko zásad. Jednou z nich je nutnosť ovládať svoje emócie a chamtivosť. Práve v silnom býčom trhu, kedy všetko rastie o desiatky percent, je náročné dodržať zásady a nenechať sa premôcť chamtivosťou. Mnoho ľudí však bohužiaľ podľahlo meme coinom, pričom drvivá väčšina buď predávala v strate, prípadne ešte stále držia tieto tokeny vo vysokej nerealizovanej strate s vierou, že to raz opäť stúpne. Vylúčené to samozrejme nie je a takisto nikto nehovorí, že sa na takýchto tokenoch nedá zarobiť. Tí šikovní a skúsení to dokážu.

Pozrite si aj: Význam stakingu a farmingu je väčší, než si myslíte – V bear markete môžu naakumulovať obrovské zisky

Pri nákupe a výbere kryptomien do vášho portfólia vždy zvážte všetky riziká. Položte si otázku, prečo chcete danú kryptomenu kúpiť. Má reálny význam a prínos? Čo donúti ľudí kupovať ju? Nehrozí, že je to podvod? Je bezpečná? Len pre porovnanie, drvivá väčšina tých kvalitnejších kryptomien s nejakým prínosom a využitím je aktuálne v mínuse „len“ 40% až 60% od svojho ATH. To je voči 80% a 90% neporovnateľný rozdiel.

Voľba toho, čo kúpite je len na vás. Sú to vaše peniaze a je na vás, ako s nimi naložíte.

Parachain aukcie – Možnosť, ako zadarmo získať kvalitné tokeny

Ak sa chcete zúčastniť parachain aukcie na Kusame, môžete prispieť pravdepodobnému víťazovi – Phala Network (Khala). Za odmenu dostanete kryptomeny PHA. Priemerne na 1 KSM (210 USD) dostanete ako odmenu 150 PHA (120 USD). Viac informácií ako aj podrobný návod nájdete v článku nižšie.

Návod ako sa zúčastniť Kusama parachain aukcie – Phala Network a vysoké odmeny ako bonus

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.