Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Medzinárodný menový fond odporúča reguláciu kryptomien – Čo všetko to obnáša?

Článok

Súd, zákon
Zdroj: Pixabay.com

Kryptomeny sú čoraz viac na muške rôznych regulačných úradov po celom svete. Najčastejšie počujeme o krypto reguláciách od SEC, no teraz sa k téme regulácií vyjadril aj Medzinárodný menový fond (IMF), ktorý odporúča globálne zavedenie regulácií a dohľadu nad kryptomenami.

Globálna regulácia kryptomien

Dokument zdieľaný IMF s názvom „Krypto ekosystém a výzvy finančnej stability“ poukazuje na účinnosť tejto technológie vzhľadom na rýchlosť a nízke náklady na realizáciu cezhraničných platieb. Tiež sa zaoberá dramatickým nárastom hodnoty trhu s kryptomenami, aj keď cena väčšiny digitálnych aktív od mája 2021 klesla. Podľa organizácie boli dôvodmi tohto drastického rastu záujmu potenciál vysokého výnosu, nízke transakčné náklady a rýchlosť. Nárast trhovej kapitalizácie tiež pripisuje rastúcemu záujmu investorov o stablecoiny, smart kontrakty a decentralizované financie (DeFi).

https://files.ambcrypto.com/wp-content/uploads/2021/10/03121939/IMF1.jpg

Medzinárodný menový fond načrtol viaceré regulačné odporúčania:

– Národné regulačné orgány by mali uprednostniť implementáciu globálnych štandardov uplatniteľných na krypto aktíva

– Regulačné orgány musia kontrolovať riziká vyplývajúce z kryptomien, najmä v oblastiach veľkého významu

– Koordinácia medzi národnými regulačnými orgánmi je kľúčom k efektívnemu presadzovaniu práva

– Regulačné orgány by mali riešiť nedostatky v údajoch a lepšie monitorovať krypto ekosystém

– Zamerať sa a riešiť riziká špecifické pre stablecoiny, teda priameho súpera CBDC

– Stanoviť jasné podmienky pre vydávanie, fungovanie a spravovanie stablecoinov

Dokument dodáva, že kľúčom k úspechu je komunikácia jednotlivých vlád a regulátorov. Podľa IMF je regulácia nutná v záujme zachovania finančnej stability:

Jednotlivé vlády na svete by mali implementovať globálne štandardy pre krypto aktíva a zlepšiť svoju schopnosť monitorovať krypto ekosystém. Rozvojové trhy, ktoré čelia rizikám „kryptizácie“, by mali zvážiť výhody prijatia digitálnych mien centrálnej banky (CBDC).“

Medzinárodný menový fond tieto tvrdenia odôvodňuje tým, že im nejde o tvrdé potlačenie kryptomien ale hlavne o ochranu samotných národov a ich finančných systémov. Teraz budú na ťahu jednotlivé vlády, ako sa k týmto odporúčaniam postavia.

Avšak slovo regulácia sa v spojitosti s kryptomenami objavuje čoraz častejšie, preto bude dôležité sledovať ďalší vývoj. Komisia pre burzy a cenné papiere (SEC) takisto posledné týždne prizvukovala zvýšenú snahu a ciele regulovať kryptomeny, pretože podľa ich slov drvivá väčšina funguje ako security (cenný papier).

O možných reguláciách stablecoinov sme vám napísali v tomto článku.

Stablecoiny sú opäť na nových maximách, s popularitou však rastú aj riziká

Prečítajte si zaujímavé novinky

Transakčné poplatky na sieti ETH sú obrovské – Ako fungujú a kedy sú najnižšie

Záujem o pasívny príjem kryptomien stúpa – Lending platforma Celsius vzrástla o 1900%

Používate Telegram? Dávajte si pozor na podvodníkov – Spoznáte ich jednoducho

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Ambcrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Kryptomenám sa aktívne venujem od roku 2017. Najviac sa zaujímam o rôzne altcoiny, ktoré majú reálny technický význam. Prinášam vám rôzne návody, tipy, postrehy a rovnako aj dôležité novinky zo sveta kryptomien.Pokiaľ sa vám moja tvorba páči, môžete ju podporiť LTC na nasledovnú adresu: LPdrzvv9yYDMV3tgFyTTJKYcDpRpJ2Kd38 (LTC)

Populárne