Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Máme sa na čo tešiť. Netflix natočí dokument o hacku kryptomenovej burzy Bitfinex

Článok

Netflix
Zdroj: Pexels.com

Spoločnosť Netflix rozhodne nespí na vavrínoch. Len týždeň po medializácii správ, podľa ktorých americké úrady zadržali dvojicu hlavných podozrivých z hacku krypotmenovej burzy Bitfinex z roku 2016, realizovali “objednávku” na natočenie dokumentu o tejto ostrosledovanej udalosti.

Dokument Netflix sa má sústrediť okolo páru z New Yorku – manželov Ilyju LichtensteinaHeather Morganovej, ktorých minulý týždeň Americké ministerstvo spravodlivosti obvinilo z krádeže a pokusu o pranie špinavých peňazí skrz 119 756 bitcoinov, ktoré získali pred vyše 5 rokmi vykradnutím burzy Bitfinex.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V čase hacku mali tieto bitcoiny hodnotu 72 miliónov dolárov, no ich súčasná trhová hodnota prevyšuje 5 miliárd USD. Dvojici sa medzitým podarilo predať 25 000 BTC,  no ďalších 94 000 BTC zadržali americké orgány činné v trestnom konaní, ktoré ich majú teraz pod kontrolou a špekuluje sa, čo s nimi urobia.

,,Netflix objednal dokumentárny seriál o údajnom pláne manželského páru prať ukradnuté kryptomeny v hodnote miliárd dolárov v najväčšom kriminálnom prípade finančného zločinu v histórii,“ informovala streamovacia platforma, ktorá uviedla, že dokument bude režírovať americký filmár Chris Smith v spolupráci s Nickom Niltonom ako výkonným producentom.

Presná dejová línia dokumentu zatiaľ nie je zrejmá a je nutné zdôrazniť, že v čase písania tohto článku obvinená dvojica tvrdenia žaloby odmieta. Mnoho odborníkov na kryptomenový sektor medzitým vyjadrilo pochybnosti, či práve títo dvaja mladí ľudia z New Yorku môžu stáť za zločinom zmieňovaných rozmerov. Heather Morganová, ktorá od roku 2018 vystupuje aj ako influencerka, rapperka a spisovateľka, totiž na prvý pohľad rozhodne nepôsobí ako sofistikovaná hackerka a jej manžel taktiež nemá povesť geniálneho počítačového vedca.

Téme hacku burzy Bitfinex sme sa venovali v tomto článku. Identitu obvinených hackerov sme následne podrobnejšie popísali tu.

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Ďalšie zaujímavé články

Férová cena Bitcoinu je $38 000, no pôjde aj na $150 000, tvrdí najväčšia banka na svete

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.