Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kryptomeny sú populárne vďaka NFT, hovorí spoločnosť VISA – Súhlasíte?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Visa v auguste tohto roka kúpila NFT Cryptopunka za 150 000 dolárov. Znamenalo to vstup tejto spoločnosti do sveta kryptomien. Najnovšie sa predstaviteľ Visa vyjadril, že kryptomeny sú populárne práve vďaka NFT. Súhlasíte?

Kryptomeny sú populárne vďaka NFT

Vedúci oddelenia kryptomien spoločnosti Visa, Cuy Sheffield, povedal, že investovanie do kryptomien sa stalo oveľa atraktívnejším vďaka prosperujúemu sektoru NFT. Sheffield vystúpil v prvý deň singapurského Fintech Festivalu 8. novembra. Povedal, že úplne nová trieda mainstreamových používateľov sa hrnie do kryptomien a že NFT priťahujú ľudí so širokým spektrom záujmov, ako je hudba, umenie a kultúra. Podľa jeho slov sa krypto stáva bežnou súčasťou nášho života a je čoraz populárnejšie. Ďalej dodal:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Kedysi to bolo tak, že ak ste investovali do kryptomien, boli ste trochu divní.“

Sheffield verí, že spojenie zábavného sektora s technológiou NFT by mohlo viesť k tomu, že sa krypto peňaženky stanú akousi super aplikáciou, v ktorej môžu používatelia objavovať nový obsah súvisiaci s ich záujmami na rozdiel od jednoduchého spôsobu uchovávania digitálnych aktív. Vedúci oddelenia kryptomien v spoločnosti Visa je samozvaný NFT nadšenec a stál na čele snahy firmy získať NFT CryptoPunk 7610. To sa aj podarilo, spoločnosť Visa ho kúpila za 49,50 ETH v auguste tohto roka, pričom aktuálna hodnota vtedy predstavovala približne 150 000 dolárov.

CryptoPunk 7610

Sheffield v tom čase uviedol, že tento krok bol súčasťou snahy získať z prvej ruky požiadavky na infraštruktúru pre globálnu značku na nákup, skladovanie a využitie NFT. Naznačil tiež, že firma zvažuje ponúkanie služieb viazaných na NFT.

,,Možnosť sledovať a využívať digitálne aktíva vo viacerých prostrediach by mohla znamenať vzrušujúce nové príležitosti v oblasti predaja vstupeniek, hernej hudby, umenia a ďalších,“ povedal.

Bublina alebo budúcnosť?

NFT má svojich zástancov aj odporcov. Negatívne ohlasy smerujú hlavne k prepáleným cenám viacerých NFT obrázkov a túto mániu prirovnávajú k bubline, ktorá spľasne. Samotný NFT sektor sa však stále vyvíja a vzniká mnoho rôznych pod-odvetví, ktoré majú svoj vlastný účel a využitie. Asi najväčším takýmto sektorom je GameFi. Jedná sa o hernú oblasť, kde vďaka integrácii technológie blockchain spolu s NFT vznikol koncept play-to-earn.

SÚŤAŽ | Zaujímajú vás trading boti a chcete si ich vyskúšať? Vyhrajte ročné predplatné na trading botov, podmienky sú jednoduché!

Ten vám umožňuje zarábať reálne peniaze hraním hier – často však bohužiaľ až po tom, čo do hry investujete často nemalé prostriedky. Aj tento problém sa už však podarilo vyriešiť. začali totiž vznikať mnohé spoločnosti, ktoré kupujú herné NFT a následne ich prenajímajú hráčom, ktorí si ich nemôžu dovoliť. Zisk z hrania hier si neskôr spravodlivo rozdelia – majiteľ NFT má pasívny príjem, zatiaľ čo hráč môže hraním hier profitovať aj bez vstupnej investície.

Play-to-earn

Medzi najznámejšieho predstaviteľa NFT hier patrí nepochybne Axie Infinity. Dýchať na chrbát tejto hre však začína nová hra Cryptomines, ktorá vám umožňuje získavať zdroje z planét, zdroje predstavujú ich vlastný token Eternal, ktorý funguje ako herná mena. V aktuálnej fáze hry si v prípade šťastia viete zarobiť vstupný kapitál do hry už po 2 až 4 týždňoch. Vďaka implementácii Oracle mechanizmu sú odmeny fixne viazané na dolár, čiže čím je cena tokenu vyššia, tým sú odmeny v tomto tokene nižšie, ale v USD sa nemenia. Tento krok rieši dilemu „spľasnutia pyramídy“, pretože získate rovnakú odmenu aj pri cene tokenu na 100 dolároch, aj pri 1000. Stále sme však v oblasti kryptomien a NFT a zvýšené riziko je tu vždy. Nič nie je isté a zaručené. Pokiaľ vás však táto hra zaujala, napísali sme pre vás podrobný návod ako túto hru hrať.

Viac informácií aj z oblasti NFT môžete nájsť na mojom bezplatnom Telegram kanáli, kde je už 2500 ľudí.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Dôležité! Na mojej peňaženke som si našiel neznáme kryptomeny. Čo mám s nimi robiť?

Kryptomeny, ktoré v lete robili zisky v tisícoch percent ožívajú – Začína druhé kolo?

Na ceste za za Polkadot parachainami: Ako sa zúčastniť na DOT aukciách (10. diel)

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Cointelegraph, Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.