Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptomeny sa stanú v Rusku „analógom“ fiatových mien. Čaká ich veľmi prísna regulácia

Článok

Rusko
Zdroj: Pixabay.com

Ruská vláda našla v utorok spoločnú reč s Ruskou centrálnou bankou v rámci témy, ako v Rusku správnym spôsobom pristupovať ku regulácii kryptomien. Informovali o tom viaceré média na čele s ruským Kommersant.

Vyzerá to tak, že Rusko naozaj uprednostní cestu prísnej regulácie kryptomien namiesto ich kompletného zákazu, ktorý pôvodne navrhovala centrálna banka a mala v tejto veci podporu aj od bývalej KGB – FSB.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vyplýva to z najnovších správ, s ktorými prišiel Kommersant tvrdiaci, že v spolupráci s ruskou vládou bude vypracovaný návrh zákona, ktorý definuje kryptomeny ako akýsi “analóg mien” a nie digitálne finančné aktíva. Kryptomeny by na základe tejto definície, ktorá má byť predstavená už 18. februára, mali mať “úplnú identifikáciu prostredníctvom bankového systému alebo licencovaných sprostredkovateľov“.

Kommersant k tomu dopĺňa, že bitcoinové transakcie a držba kryptomien v Ruskej federácii nebude zakázaná, ale podmienkou je uskutočnenie takýchto procesov skrz “organizátora výmeny digitálnej meny”, čo znamená, že takéto transakcie bude môcť realizovať len regulovaná banka, alebo zmenáreň typu peer-to-peer, ktorá na to bude mať štátnu licenciu.

Správa taktiež uvádza, že Rusi, ktorí realizujú s kryptomenami transakcie v hodnote viac ako 600 000 rubľov (okolo 8000 dolárov) musia tieto transakcie reportovať, v opačnom prípade by sa dopustili trestného činu. Tým, ktorí by zas akceptovali kryptomeny ako platidla bez povolenia, hrozia vysoké pokuty.

Až čas ukáže, ako to to rozhodnutie a následný zákon, ak sa dostane do definitívnej platnosti, ovplyvní narábanie Rusov s kryptomenami. Nedávna vládna štúdia odhaduje, že Rusi vlastnia až 12% trhovej kapitalizácie kryptomien a neskromne odhaduje, že ak by boli kryptomeny v Rusku správne zdanené, rozpočet si môže prísť až na 13 miliárd dolárov ročne.

Jednoduchá matematika? Rusi môžu na daniach z kryptomien zaplatiť 13 miliárd dolárov

Ďalšie zaujímavé články

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

Rok po nákupe bitcoinov za 1,5 miliardy dolárov: Tesla svoje rozhodnutie neľutuje!

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.