Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Jednoduchá matematika? Rusi môžu na daniach z kryptomien zaplatiť 13 miliárd dolárov

Článok

Rusko
Zdroj: Pixabay.com

Ruský plátok The Bell sa dostal k vládnej analytickej správe, ktorá odhaduje, že Rusi by mohli ročne zaplatiť na daniach zo zisku z predaja kryptomien až 1 bilión rubľov, čo je v prepočte okolo 13 miliárd dolárov.

Podľa zmieňovanej štúdie vlastnia Rusi 12% celkovej trhovej kapitalizácie kryptomien, čo je aktuálne približne 210 miliárd dolárov. Ich počet na zahraničných burzách sa odhaduje na približne 10 miliónov, pričom ďalšie značné množstvo Rusov má operovať na mimoburzových trhoch (OTC).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vládna agentúra sa na základe toho domnieva, že v zdanení týchto osôb je veľký potenciál. V práci boli navrhnuté dva spôsoby, ako by z toho mohla ťažiť ruská štátna pokladňa:

  • Zdaňovanie samotných kryptoplatforiem ako sú zmenárne, sprostredkovatelia, OTC trhy
  • Zdaňovanie ziskov samotných investorov

Na základe toho štátna agentúra odhaduje, že príjmy do štátneho rozpočtu by mohli predstavovať 90 až 180 miliárd rubľov ročne (2,4 miliardy dolárov) len z kryptomenových platforiem a ďalších 606 miliárd rubľov (8 miliárd USD) zo zdanenia ziskov.

Poznámka autora: Tieto odhady sú podľa všetkého len veľmi obrazné, nakoľko je ťažko predvídať ako sa budú chovať kryptomenové trhy v nasledujúcich mesiacoch či rokoch a či daňová povinnosť bude vyplývať len z realizovaných ziskov (keď nepredáte/nerealizujete transakciu, nemáte čo daniť?).

Daniť môžu aj ťažiarov

Zmieňovaný odhad počíta so základom dane vo výške len 6% a nezohľadňuje žiadne príjmy z bitcoinového ťažobného priemyslu, ktoré taktiež môžu byť stredobodom pozornosti daniarov. Rusko je totiž v súčasnosti treťou najväčšou krajinou na svete, pokiaľ ide o vygenerovaný hashrate pri ťažbe Bitcoinu hneď za USA a Kazachstanom. Problémom však je, že mnohí ťažiari pôsobiaci v Rusku aktuálne fungujú v akejsi šedej zóne a anonymite.

Pomôžu tieto dáta ceste k regulácii?

Potenciálne príjmy zo zdanenia kryptopriemyslu vyplývajúce z tejto štúdie môžu byť silným argumentom v prospech prísnej regulácie kryptomien v Rusku namiesto ich zákazu, čo presadzuje Ruská centrálna banka s podporou FSB (bývalá KGB). Regulácie kryptomien namiesto zákazu naopak navrhuje Ministerstvo financií, s čím podľa všetkého súhlasí aj prezident Vladimir Putin.

Ďalšie zaujímavé články

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

Rok po nákupe bitcoinov za 1,5 miliardy dolárov: Tesla svoje rozhodnutie neľutuje!

Ktorá PoS kryptomena spotrebuje najmenej energie na jednu transakciu?

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.