Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy majú za sebou zlý týždeň. Strácajú inštitúcie dôveru v kryptomeny?

Článok

trading
Zdroj: Pexels.com

Kryptomenové fondy majú za sebou najhorší pracovný týždeň za uplynulý polrok, keď zaznamenali odliv kapitálu v hodnote vyše 200 miliónov dolárov.

Na negatívny vývoj ceny kryptomien, ktorý je reakciou na očakávanie sprísňovanie monetárnej politiky americkej centrálnej banky FED, reagovali aj najväčšie kryptomenové fondy. Z čerstvého reportu spoločnosti Coinshares vyplýva, že najväčšie fondy Grayscale, CoinShares, 3iQ, 21Shares, Purpose, ETC Group a ProShares zaznamenali v minulom pracovnom týždni v konečnej bilancii odliv 206 miliónov dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Najviac peňazí odišlo z bitcoinových fondov – konkrétne až 107 miliónov dolárov, čím sa celková spravovaná bilancia týchto BTC znížila na 35,6 miliardy USD. Veľké odlivy sa však dotkli aj Ethereum (-39,2 miliónov dolárov), koša rôznych digitálnych aktív (-$37.4m) a Binance Coinu (-$18.1m).

V pozitívnych alebo neutrálnych číslach, hoci len veľmi mierne, skočili kryptomeny Litecoin, Solana, Polkadot, Ripple a Cardano.

Odlivy pokračujú štvrtý týždeň

Od upokojenia kryptotrhov po lete sme videli sériu takmer 20 týždňov, v ktorých končili bilancie kryptofondov v plusových hodnotách. Aktuálny negatívny týždeň je však už štvrtý v rade, čo naznačuje zjavnú zmenu trendu. V priebehu posledného mesiaca z kryptofondov odišiel kapitál v celkovej hodnote 465 miliónov dolárov.

Z týchto čísiel je zrejmé, že inštitucionálni investori majú obavy z ďalšieho vývoja cien kryptomien pri súčasnej neistej situácii v súvislosti s potenciálnym zvyšovaným úrokových sadzieb v USA a uťahovaním súvahy FED. Odlivy kapitálu, hoci pôsobia na prvý pohľad hrozivo, však zatiaľ nepredstavujú podstatnú hodnotu spravovanej hodnoty v týchto fondoch – za posledné 4 týždne z týchto fondov totiž dokopy ubudlo zatiaľ len 0,8%. 

Téme zvyšovania úrokových sadzieb sme sa podrobne venovali v článku Téma inflácie ovplyvňuje aj cenu Bitcoinu. Čaká ho medvedí trh?“

Téma inflácie ovplyvňuje aj cenu Bitcoinu. Čaká ho medvedí trh?

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin padol o 10%. Mali na to vplyv tieto 2 dôležité fundamenty

Spustenie Sundaeswap na Cardano sa blíži. Môžu sa však objaviť problémy

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.