Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (4.7.): O cene Bitcoinu, bankomaty, Libra či XRP

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

Pompliano je presvedčený, že Bitcoin mieri na $100 000

Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital Assets, ktorý patrí medzi najčastejšie citovaných odborníkov na kryptomeny, si myslí, že cena Bitcoinu dosiahne 100 tisíc dolárov do konca roka 2021. V rozhovore pre BloxLive.tv spred dvoch dní uviedol, že tomu verí zhruba na 75%. Viac sa dozviete v tomto článku.

Pompliano je presvedčený, že Bitcoin mieri na $100 000

Kryptomeny v každom bankomate?

Kanadská burza Coinsquare oznámila, že získala pod svoju správu softvér, ktorý umožní tradičným bankomatom predávať kryptomeny vrátane Bitcoinu bez toho, aby bolo nutné do bankomatov inštalovať dodatočný hardvér.  Softvér vyvinula spoločnosť Just Cash, americký fintech startup, v ktorom Coinsquare získala väčšinový podiel. Viac informácií o tejto veľmi zaujímavej novinke sme zhrnuli tu.

Kryptomeny v každom bankomate? Vznikol softvér, ktorý to vraj dokáže

Mike Novogratz tentokrát na $14 000 predávať nebude

Zakladateľ kryptobanky Galaxy Digital miliardár Mike Novogratz si myslí, že Bitcoin má pred sebou ešte dlhú cestu, kým dosiahne nové cenové maximá. Povedal to v rozhovore pre televíziu Bloomberg, kde zopakoval svoje nedávne tvrdenie, že Bitcoin sa pravdepodobne bude teraz obchodovať v cenovom rozmedzí medzi 11 až 14 tisíc dolármi, no keď prekoná túto hranicu, zaútočí pravdepodobne na nový cenový rekord, respektíve aspoň jeho vyrovnanie. Vyjadril sa taktiež k neľahkej situácií altcoinov. Viac sa dočítate tu.

Mike Novogratz tentokrát Bitcoin na $14 000 predávať nebude

Zastavte vývoj Libry, odkazuje Facebooku americký Výbor pre finančné služby

Výbor Spojených štátov amerických pre finančné služby žiada Facebook, aby dočasne zastavil vývoj svojej kryptomeny Libra. V liste z 2. júla, ktorý bol adresovaný zakladateľovi a generálnemu riaditeľovi Facebooku Markovi Zuckerbergovi, šéfovi blockchain oddelenia Facebooku Davodovi Marcusovi a COO Facebooku Sheryl Sanderbergovej, zákonodarcovia žiadajú najväčšiu sociálnu sieť, aby okamžite súhlasila s moratóriom na rozvoj Libry a jej kryptopeňaženky Calibra. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.  

Zastavte vývoj Libry, odkazuje Facebooku americký Výbor pre finančné služby

Víťaz Nobelovej ceny: Len blázon by dôveroval Facebooku

Víťaz Nobelovej ceny ekonóm Joseph Eugene Stiglitz sa nechal počuť, že každá svetová mena je založená na dôvere, no len blázon by dôveroval Facebooku a jeho kryptomene Libra. Podľa Stiglitza si Facebook v priebehu niekoľkých krátkych rokov vybudoval u ľudí obrovskú nedôveru, čo trvalo bankovému sektoru oveľa dlhšie. Taktiež si myslí, že jeho kryptomena by mohla byť prostriedkom pre vytvorenie tieňovej ekonomiky. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Víťaz Nobelovej ceny: Len blázon by dôveroval Facebooku

Inkubátor Ripple prerozdelil do XRP projektov už 500 miliónov

Inkubátor Ripple a investičné rameno Xpring investovali do projektov, ktoré sú určené na vytvorenie nových prípadov použitia kryptomeny XRP, už 500 miliónov dolárov. Inkubátor  pritom vznikol len v máji 2018, čiže pred zhruba 13 mesiacmi. Peniaze boli prerozdelené medzi viac ako 20 spoločnosti vrátane hernej platformy založenej na blocchaine Forte. Zástupcovia inkubátora veria, že týmto spôsobom uľahčia vývoj a adopciu produktov Ripple a kryptomeny XRP.  (cointelegraph.com)

Kanadský podnikateľ považuje kryptomeny za nečestné

Kanadský podnikateľ a známa TV osobnosť Kevin O’Leary sa kriticky pustil do kryptomien. ,,Ak chcem byť v súlade  s pravidlami a nechcem porušovať žiadne regulácie, pretože som účastníkom globálnych finančných služieb, kde je väčšina peňazí, nemôžem mať žiadny záujem o to, aby som robil čokoľvek s týmto kryptomenovým odpadom, pretože to nie je v súlade,” povedal rozhorčene a tiež vyhlásil: ,,Nechcem mať nič spoločné s drogovým dílerom, ktorý niekde zaplatil Bitcoinom.” (cointelegraph.com)

Kontroverzná sociálna sieť sa chce stať decentralizovanou

Sociálna sieť Gab, ktorá sa stala známa vďaka tomu ,že úspešne slúžila mnohým konšpirátorom a vyznávačom pravicových extrémistických názorov, chce vyzbierať od investorov 10 miliónov dolárov. Tie má následne využiť na vybudovanie decentralizovanej infraštruktúry svojej siete a integráciu bitcoinových platieb za využitia technológie Lightning Network. Ak sa Gab podarí vyzbierať spomínanú sumu, sľubuje, že otvorí svoj zdrojový kód a umožni plnú decentralizáciu. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

BINANCE & USDT: Burza Binance oznámila, že prechádza z Omni-adries na ERC-20 adresy pre stablecoin Tetheru (USDT). Používanie ERC-20 adries je považovaná za rýchlejšie a lacnejšie ako v prípade Omni network.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.