Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pompliano je presvedčený, že Bitcoin mieri na $100 000

Článok

Anthony Pompliano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital Assets, ktorý patrí medzi najčastejšie citovaných odborníkov na kryptomeny, si myslí, že cena Bitcoinu dosiahne 100 tisíc dolárov do konca roka 2021.

V rozhovore pre BloxLive.tv spred dvoch dní uviedol, že tomu verí zhruba na 75%. Za stále najdôležitejší dôvod predpokladaného rastu Bitcoinu považuje blížiaci sa halving (zníženie odmeny pre ťažiarov o polovicu), ktorého sa dočkáme zhruba o necelých 11 mesiacov.

Pompliano zároveň skonštatoval, že väčšina inštitucionálnych investorov si v skutočnosti ani neuvedomuje tuto dôležitú fundamentálnu udalosť, ktorá sa týka Bitcoinu a jeho prednastavenej inflačnej klesajúcej krivky.

Za ďalšie dôvody, ktoré budú hnať cenu Bitcoinu nahor, označil postupnú legalizáciu kryptopriestora, prílev inštitucionálneho kapitálu, rekordné objemy obchodovania s kryptomenami, ale tiež čoraz väčšiu globálnu nestabilitu, či už ide o ekonomiku a spor medzi USA a Čínou, alebo hroziacu vojnu medzi USA a Iránom.

,,V auguste minulého roka som predpovedal, že Bitcoin padne k 3000 dolárom pred tým, než sa vráti na 10 tisíc. V podstate to urobil. Teraz si myslím, že pôjde na $100 000, ale popri tom uvidíme mnoho volatility. Bude tu parabolický rast podobný ako v júni a budú tu pády o 20-30%. Po tejo ceste bude veľa ľudí tvrdiť, že Bitcoin už našiel svoj strop, ale nebudú mať pravdu.”

Pompliano poukázal aj na vstup digitálnej meny Facebooku Libry do sektora kryptomien. Myslí si, že je to pre kryptomeny dobré. ,,Bitcoin bude profitovať z toho, že Libra bude akousi vstupnou drogou kryptomien,” uviedol zaujímavé prirovnanie.

Nie je popri tom veľkým zástancom Libry, ale myslí si, e môže pomôcť ostatným kryptomenám a tiež prispieť k tokenizácií aktív. ,,Ľudia nemusia mať radi Zuckerberga, ale nikto si nemyslí, že je hlúpy,” zhodnotil.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.