Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Mike Novogratz tentokrát Bitcoin na $14 000 predávať nebude

Článok

Mike Novogratz
Twitter.com

Zakladateľ kryptobanky Galaxy Digital miliardár Mike Novogratz si myslí, že Bitcoin má pred sebou ešte dlhú cestu, kým dosiahne nové cenové maximá.

Povedal to v rozhovore pre televíziu Bloomberg, kde zopakoval svoje nedávne tvrdenie, že Bitcoin sa pravdepodobne bude teraz obchodovať v cenovom rozmedzí medzi 11 až 14 tisíc dolármi, no keď prekoná túto hranicu, zaútočí pravdepodobne na nový cenový rekord, respektíve aspoň jeho vyrovnanie.

,,Nemyslím si, že nabudúce budeme predávať za 14 tisíc dolárov,” skonštatoval pripomínajúc to, že minulý týždeň, keď Bitcoin testoval túto hranicu, jeho firma predávala časť svojich bitcoinov, nakoľko predpokladala, že ďalší rast bol už neudržateľný. Teraz je však pripravený na nové cenové maximá. ,,Myslím si, že nabudúce sa dostaneme už na 20 tisíc dolárov. Nečakám to však do polovice alebo do konca štvrtého polroka,” konkretizoval svoju predikciu.

Parabolické cenové pohyby Bitcoinu v posledných týždňoch boli podľa neho poháňané reálnymi dôvodmi – poukázal na oficiálne potvrdenie príchodu kryptomeny Facebooku Libra a tiež skutočnosť, že sa do tohto projektu zapojili aj platobní giganti VISA a Mastercard. ,,Pridávali sa najväčšie spoločnosti na svete – boli tam aj investície z univerzít ako Yale, Harvard či Stanford. Myslím si, že otázka inštitucionalizácie (kryptomien) bola týmto zodpovedaná,” skonštatoval.

V dlhšom horizonte očakáva, že Bitcoin stúpne k cene 40 tisíc dolárov a časom môže ísť potenciálne ešte oveľa vyššie. Vzhľadom na súčasnú kapitalizáciu zlata okolo 8,5 bilióna dolárov, ku ktorému je Bitcoin častokrát prirovnávaný, má stále potenciál ďalšieho výrazného zhodnotenia.

Novogratz sa vyjadril aj k altcoinom, ktoré na rozdiel od Bitcoinu rastú na hodnote voči doláru len veľmi nevýrazne. Myslí si, že je to dôvodom racionálnejšieho trhu, než bol ten v roku 2017. Mnohé projekty podľa neho ešte potrebujú čas, aby vybudovali svoje technológie. Ethereum sa může stať „decentralizovaným webom 3.0”, ktorý bude dostatočne škálovateľný a dostatočné pripravený na masové prijatie. Pokiaľ však ide o altcoinový bullrun, naznačil, že možno si naňho počkáme ešte aj dva či tri roky.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.