Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zastavte vývoj Libry, odkazuje Facebooku americký Výbor pre finančné služby

Článok

libra-sudca
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Výbor Spojených štátov amerických pre finančné služby žiada Facebook, aby dočasne zastavil vývoj svojej kryptomeny Libra.

V liste z 2. júla, ktorý bol adresovaný zakladateľovi a generálnemu riaditeľovi Facebooku Markovi Zuckerbergovi, šéfovi blockchain oddelenia Facebooku Davodovi Marcusovi a COO Facebooku Sheryl Sanderbergovej, zákonodarcovia žiadajú najväčšiu sociálnu sieť, aby okamžite súhlasila s moratóriom na rozvoj Libry a jej kryptopeňaženky Calibra.

Výbor tvrdí, že projekt môže viesť k vytvoreniu nového globálneho finančného systému, ktorý nebude fungovať len vo Švajčiarsku, kde je projekt registrovaný, ale má potenciál konkurovať aj menovej politike USA a americkému doláru.

V liste sa konštatuje, že Libra môže mať vážne dôsledky týkajúce sa súkromia, obchodovania, národnej bezpečnosti a menovej politiky nielen pre viac ako 2 miliardy používateľov Facebooku, ale aj pre investorov, spotrebiteľov a širšie globálne hospodárstvo.

Poukazuje na možné bezpečnostné riziká, ktoré by mohli viesť k strate biliónov dolárov nepoistených vkladov a taktiež sa v ňom konštatuje, že spotrebitelia využívajúci tuto kryptomeny by mohli byť vystavení zneužitiu súkromia.

,,Ak budú produkty a služby, ako sú tieto, bez dostatočného regulačného dohľadu, mohli by predstavovať systémové riziká, ktoré ohrozujú finančnú stabilitu USA a globálnej ekonomiky.”

Počas navrhovaného moratória chcú regulačné orgány uskutočniť verejné vypočutia o rizikách a prínosoch systému, s ktorým chce prísť Facebook na trh a popri tom preskúmať možné legislatívne riešenia.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne