Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Víťaz Nobelovej ceny: Len blázon by dôveroval Facebooku

Článok

libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Víťaz Nobelovej ceny ekonóm Joseph Eugene Stiglitz sa nechal počuť, že každá svetová mena je založená na dôvere, no len blázon by dôveroval Facebooku a jeho kryptomene Libra.

Podľa Stiglitza si Facebook v priebehu niekoľkých krátkych rokov vybudoval u ľudí obrovskú nedôveru, čo trvalo bankovému sektoru oveľa dlhšie. Taktiež si myslí, že jeho kryptomena by mohla byť prostriedkom pre vytvorenie tieňovej ekonomiky.

,,Posledná vec, ktorú potrebujeme, je nový nástroj na podporu nezákonných aktivít a prania peňazí, ktoré so sebou prinesie táto ďalšia kryptomena,” poznamenal.

Popri kritike Facebooku však uznáva, že súčasný finančný systém má problém, ktorým je nedostatok konkurencie v platbách. Výsledkom tejto nedostatočnej hospodárskej súťaže je, že spotrebitelia, najmä tí, ktorí majú bydlisko v USA, platia za platby viac, než by mali.

,,Ľudia, ktorí sa dopúšťajú hanebných aktivít (pravdepodobne tým myslel aj prezidenta USA Donalta Trumpa) sú ochotní zaplatiť dosť peňazí, aby mohli živiř svoje hanebné aktivity – korupciu, vyhýbanie sa daňovým povinnostiam, obchod s drogami alebo terorizmus. Ak je toto aj obchodný model Libry, vlády by ju mali okamžite zakázať,” tvrdí.

Stiglitz si myslí, že Libra by mohla profitovať aj z údajov o transakciách jej používateľov, čím sa otvára otázka ohrozenia ich súkromia. Popri tom poznamenáva, že voči vedeniu Facebooku nemá absolútne žiadnu dôveru.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.