Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptomeny v každom bankomate? Vznikol softvér, ktorý to vraj dokáže

Článok

bitcoin-bankomat
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kanadská burza Coinsquare oznámila, že získala pod svoju správu softvér, ktorý umožní tradičným bankomatom predávať kryptomeny vrátane Bitcoinu bez toho, aby bolo nutné do bankomatov inštalovať dodatočný hardvér, alebo si museli zákazníci inštalovať špeciálnu mobilnú aplikáciu.

Softvér vyvinula spoločnosť Just Cash, americký fintech startup, v ktorom Coinsquare získala väčšinový podiel. Po uzavretí dohody sa Just Cash pripojí ku Coinsquare a budú spoločne vystupovať pod jednou značkou.

Generálny riaditeľ kanadskej spoločnosti Cole Diamond tvrdí, že táto nová iniciatíva odráža poslanie spoločnosti prinášať mainstreamové prijatie kryptomien. Vďaka ich novinke budú kryptomeny konečne jednoducho dostupne pre masy ľudí.

Tlačová správa týkajúca sa tejto novinky nešpecifikuje, koľko bankomatov by malo v prvej fáze prejsť aktualizáciou a implementáciou tohto softvéru, no uvádza sa v nej, že kryptomeny budú vďaka nemu ponúkané v miliónoch existujúcich bankomatov.

,,Využitím miliónov existujúcich bankomatov po celom svete môžeme teraz preklenúť existujúcu priepasť a poskytnúť novým používateľom najjednoduchší a najbežnejší zážitok pri kúpe (kryptomien). Bitcoin je pre mnohých ľudí ešte neznámy, no bankomaty nie,” uviedol Diamond.

Ide o nepochybne zaujímavú správu, no otázne je, ako bude implementácia tohto softvéru vyzerať v praxi. Aj pokiaľ sa preukáže jeho spoľahlivosť, Coinsquare čelí veľkej výzve presvedčiť majiteľov bankomatov, aby používali tento softvér vo svojich zariadeniach.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.