Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (25.5.): Brave, Bitcoin Cash, Facebook, AT&T, Coinbase či Trezor

Článok

Bitcoin správy
Bitcoin správy

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Binance ukázala prvý nadhľad obchodovania na páku

Ako sme vás už niekoľko krát informovali v rámci našich denných súhrnov, či prostredníctvom samostatných článkov, burza Binance už čoskoro sprístupní možnosť margin tradingu, čiže obchodovania na páku. Tento týždeň sme napríklad priniesli článok, v ktorom sa môžete dočítať aj o tom, či to bude pre trh s kryptomenami dobrá alebo zlá správa. Každopádne táto úvodná krátka správa je hlavne o tom, aby sme vás informovali, že Binance na svojom Twitteri ukázala prvú ukážku tejto dlhoočakávanej funkcionality. Taktiež nezabudla pridať upozornenie: ,,Obchodovanie na páku môže priniesť vyššie zisky, ale prináša aj vyššie rizisko strát. V časoch vysokej volatility si môžete zlikvidovať celý účet.“

Odmeňujte tokenkmi BAT kvalitné tweety!

Čoraz populárnejší internetový blockchain prehliadač Brave testuje novú zaujímavú funkciu pre sociálnu sieť TwitterBrave o tom informoval na Twitteri, kde prezradil, že užívatelia, ktorí používajú testovaciu a vývojovú verziu prehliadača Brave Nightly, budú mať prístup k novej funkcií s možnosťou odosielania “tipov” (malých odmien) autorom príspevkov skrz program Brave Rewards. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Skvelá novinka od Brave: Možnosť odmien za kvalitné “tweety”!

Na blockchain Bitcoin Cash bol vykonaný 51% útok

Dvaja mineri (ťažiari) vykonali úspešný 51% útok na blockchain kryptomeny Bitcoin Cash (BCH). Inforomoval o tom vo svojom tweete Guy Swann (@cryptoconomy). Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Na blockchain Bitcoin Cash bol vykonaný 51% útok

Globálny hráč AT&T sa rozhodol prijímať platby kryptomenami

Spoločnosť AT&T, ktorá je jedno už najväčších telekomunikačných firiem na svete s viac ako 150 miliónmi klientov, sa rozhodla byť prvým významným operátorom v Spojených štátoch amerických, ktorý bude prijímať platby kryptomenami. Zákazníci AT&T môžu teraz platiť za služby tejto spoločnosti pomocou platformy BitPay a to buď Bitcoinom, alebo kryptomenou Bitcoin Cash. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Globálny hráč AT&T sa rozhodol prijímať platby kryptomenami

Na Google Play sa objavila podvodná aplikácia Trezoru

So zvyšujúcim sa záujmom mainstreamu stúpa aj záujem podvodníkov, ktorí chcú zneužiť nevedomosť nováčikov v sektore kryptomien. Dôkazom toho je aj podvodná aplikácia, ktorá sa tvárila ako oficiálna peňaženka obľúbenej hardvérovej kryptopeňaženky Trezor. Na Google Play bola umiestnená niekoľko dní a hoci v rámci platformy vyzerala dôveryhodne. Viac informácií a rizikách jej inštalácie sme zhrnuli tu.

Na Google Play sa objavila podvodná aplikácia Trezoru

Coinbase Commerce podporuje už aj stablecoin USDC

Platforma Coinbase Commerce, ktorá umožňuje predajcom prijímať platby za svoje služby a tovary pomocou kryptomien, odteraz podporuje aj stablecoin USD Coin (USDC). Táto novinka znamená, že predajcovia môžu odteraz prijímať platby zákazníkov pomocou USDC coinu, čiže kryptomeny, ktorá je viazaná svojou hodnotou na americký dolár. Viac informácií nájdete v tomto našom článku.

Coinbase Commerce podporuje už aj stablecoin USDC

Kryptomena Facebooku: Pravdepodobne až v roku 2020

Portál BBC priniesol aktuálne správy týkajúce sa avizovanej kryptomeny Facebooku. Podľa dobre informovaných zdrojov by mala údajne prísť na trh až v roku 2020 a s označením “Globalcoin”. BBC tvrdí, že do konca tohto roka bude Facebook intenzívne pracovať na jej testovaní. Ak vás táto téma zaujala, otvorte si celý článok.  

Kryptomena Facebooku: Pravdepodobne až v roku 2020 a s iným názvom

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.