Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Na Google Play sa objavila podvodná aplikácia Trezoru

Článok

Scam - podvod
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

So zvyšujúcim sa záujmom mainstreamu stúpa aj záujem podvodníkov, ktorí chcú zneužiť nevedomosť nováčikov v sektore kryptomien.

Dôkazom toho je aj podvodná aplikácia, ktorá sa tvárila ako oficiálna peňaženka obľúbenej hardvérovej kryptopeňaženky Trezor. Na Google Play bola umiestnená niekoľko dní a hoci v rámci platformy vyzerala dôveryhodne, po jej inštalácii neobsahovala žiadne informácie o Trezore.

Podvodná aplikácia tvrdila, že umožní jej užívateľom vytvoriť peňaženky na ukladanie kryptomien. Softvér bol navrhnutý tak, aby ich oklamal a prinútil previesť kryptomeny na adresy, ktoré vlastnia autori tohto podvodného softvéru. Podľa spoločnosti ESET si ju stiahlo viac než 1000 užívateľov pred tým, ako ju Google Play odstránil zo svojej ponuky.

Odborníci na softvérovú bezpečnosť sa zhodujú v tom, že s trendom rastu ceny Bitcoinu sa bude na Google Play objavovať čoraz viac podvodných aplikácii. Riziko budú predstavovať najmä pre nováčikov, ktorí častokrát nedokážu rozpoznať rozdiel medzi bezpečným a škodlivým softvérom.

Spoločnosť Trezor k falošnej kryptopeňaženke poznamenala, že v tomto momente by nemala predstavovať bezpečnostnú hrozbu pre majiteľov peňaženiek Trezor, no má obavy, aby získané  informácie o užívateľoch, predovšetkým ich emailové adresy, neboli v budúcnosti použité v rámci phishingu.

Minulý rok Trezor informoval o tom, že podvodníci sa začali pokúšať vyrábať falošné verzie ich hardvérových peňaženiek. Programátor Lukas Stefanko zas objavil v Google Play štyri rôzne podvodné kryptopeňaženky, ktoré sa tvárili ako oficiálny softvér pre kryptomeny NEOTether, respektíve pre službu Metamask.

Aby ste si boli istí, či aplikácia naozaj patrí výrobcovi tak ako je to prezentované v rámci jej popisu, skontrolujte si, či na ňu daný výrobca odkazuje aj na svojich oficiálnych stránkach. Sťahujte a inštalujte si len aplikácie, ktoré majú dobré referencie a to nielen v rámci Google Play, ale aj na portáloch, ktoré tieto služby hodnotia a recenzujú.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.