Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (24.3.): Veľká hra u Bitcoinu, Ethereum či Cardano

Článok

bitcoin
Pixabay.com, Canva.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Veľryba nakúpila na Coinbase 14 600 BTC. V pozadí Bitcoinu sa dejú veľké veci

Cena Bitcoinu sa prepadla v úvode týždňa k úrovniam okolo 54 000 USD, no vyzerá to tak, že minimálne niektorí veľkí hráči sa snažia využiť túto situáciu vo svoj prospech, aby mohli nakúpiť “lacnejšie”. Bitcoin je na rozdiel od iných investičných aktív v jednej veci mimoriadne odlišný. Vďaka jeho “pseudoanonymite“ sa dá sledovať dianie na jeho blockchaine a teda pozorovať všetky transakcie. Vďaka tomu vzniklo už niekoľko populárnych on-chain analytických platforiem, ktoré sa skrz svoje nástroje snažia identifikovať plány veľkých hráčov. Nuž a teraz nejaký z nich spravil výber 14 600 BTC z burzy Coinbase Pro. Tejto téme sme sa podrobne venovali vo videu a aj v našom článku.

Elon Musk oznámil, že Tesla začala Bitcoin prijímať ako platidlo

Cena Bitcoinu začala v dnešných ranných hodinách po predošlej korekcii opäť rásť. Vďačí za to Elonovi Muskovi a sérii jeho príspevkov, ktoré zverejnil na sociálnej sieti Twitter. CEO Tesla a tiež ďalších futuristických firiem ako sú SpaceX či Neuralink 24. marca približne o ôsmej hodine nášho času tweetol informáciu, že táto populárna automobilka začala akceptovať Bitcoin ako platidlo. Viac sa dozviete v tomto článku.

Americká vláda zvažuje ďalšiu injekciu v hodnote 3 biliónov dolárov

Hoci len pár dni dozadu sa odštartoval proces, v rámci ktorého pumpuje americká vláda do obehu čerstvých 1,9 bilióna dolárov, aby podporili koronavírusom zdecimovanú ekonomiku, Biely dom na čele s prezidentom Joeom Bidenom už plánuje, ako oživiť najsilnejšiu ekonomiku sveta ďalším stimulačným balíčkom v ešte vyššej hodnote 3 biliónov USD. Téme a aj možným súvislostiam s Bitcoinom sme sa venovali v článku.

Ethereum: EIP 1559 pravdepodobne nevyrieši problém s vysokými poplatkami

Analytická platforma CoinMetrics sa zaoberala tézou, či očakávaná implementácia návrhu EIP 1559, ktorá má byť súčasťou júlového harforku Ethereum s názvom London, naozaj prispeje k nižším transakčným poplatkom na tejto sieti, ako sa to vo všeobecnosti očakáva. Záverom jej štúdie je konštatovanie, že pravdepodobne nie. Ak chcete vedieť viac, pozrite si video alebo prečítajte náš článok.

Hoskinson z Cardano predal vulgárny tweet ako NFT. Okrem toho hovoril o Ethereum

Hlavná tvár kryptomeny Cardano (ADA), šéf spoločnosti IOHK Charles Hoskinson na seba  v posledných dňoch upozornil viacerými vyjadreniami. Hoskinson najprv v rámci tradičných videí, ktoré v poslednej dobe produkuje na YouTube vo zvýšenej frekvencii, hovoril o samotnom Cardano (ADA), porovnával ho s Ethereum a tiež sa vyjadroval k rastúcemu počtu neprajníkov, ktorí označujú Cardano za podvodný produkt. Okrem toho však na Twitteri zaujal aj dosť vulgárnym príspevkom, ktorý neskôr predával ako NFT token. Viac sa dozviete z videa a tiež nášho článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.       

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.