Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (19.6.): Reakcie na kryptomenu Facebooku, Litecoin a Tron

Článok

Správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Binance Research: Libra môže pomôcť k adopcii kryptomien

Výskumná sekcia burzy Binance s označením Binance Research sa podrobnejšie pozrela na kryptomenu Facebooku „Libra“, ktorá včera publikovala svoj oficiálny white paper. Podľa jej záverov ide o projekt, ktorý by mohol výrazne zvýšiť povedomie o kryptomenách a tiež prispieť k ich adopcii.  ,,Libra by mohla spôsobiť zvýšený objem transakcií kryptomien v dôsledku príchodu nových inštitucionálnych hráčov a taktiež dennodenných retailových užívateľov,” píše Binance Research vo svojej správe. Viac o záveroch štúdie Binance Research sme napísali v tomto článku.  

Binance Research: Libra môže pomôcť adopcii kryptomien + VIDEO

Politici reagujú na kryptomenu Libra, žiadajú od Facebooku záruky

Dalo sa očakávať, že oznámenie Facebooku o oficiálnom vydaní kryptomeny Libra vzbudí pozornosť širokého politického spektra. Prvé ohlasy predstaviteľov americkej a francúzskej politiky sa objavili už v rovnaký deň, ako Libra predstavila svoj whitepaper. Členka snemovne reprezentantov USA, republikánka Maxine Watersová, ktorá je predsedníčkou Výboru finančných služieb Spojených štátov amerických, doslova požiadala Facebook, aby zastavil akýkoľvek vývoj svojej kryptomeny Libra. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.  

Politici reagujú na kryptomenu Libra, žiadajú od Facebooku záruky

Reakcie na Libru: Čo si myslia Pavol Rusnák zo Satoshi Labs či šéf Binance?

Včerajšia publikácia whitepaperu kryptomeny Facebooku s názvom Libra spôsobila podľa očakávaní veľký mediálny ošiaľ, ktorý sa dostal aj za hranice tradičných portálov zmáraných na kryptomeny a blockchain.Svoj názor na kryptomenu Libra vyjadrili na Twitteri aj viacerí poprední predstavitelia kryptopriemyslu. Prinášame vám prehľad tých najzaujímavejších reakcii – otvorte si celý článok.

Reakcie na Libru: Čo si myslia Pavol Rusnák zo Satoshi Labs či šéf Binance?

Litecoin oznámil spustenie debetnej platobnej karty

Litecoin Foundation, nadácia, ktorá stojí za vývojom kryptomeny Litecoin (LTC), oznámila partnerstvo so zmenárňou BiBox a blockchain firmou Terino, ktorá bude viesť k vydaniu fyzickej kryptomenovej debetnej karty.  Karta s názvom BlockCard by mala jej užívateľom umožniť používanie kryptomien na platbu vo všetkých svetových fyzických kamenných obchodoch a samozrejme aj v e-shopoch, ktoré podporujú tento druh platby. Viac sa dozviete v tomto článku.

Litecoin oznámil spustenie debetnej platobnej karty

Tron (TRX) čaká upgrade mainnetu. Sun ho porovnáva s Ethereum

Mainnet blockchainu Tronu (kryptomena TRX), ktorý poznáme pod pojmom Odyssey, by mal čoskoro prejsť dôležitým upgradeom na verziu 3.6.  Na svojom blogu o tom 18. júna informovala Tron Foundation. Cieľom Tronu je vytvoriť najlepšiu platformu na vytváranie decentralizovaných aplikácií (DApps) zameraných na zábavu. Pomôcť by k naplneniu tohto cieľa mal aj nový upgrade. Ak vás táto téma zaujala, otvorte si celý článok.  

Tron (TRX) čaká upgrade mainnetu. Sun ho porovnáva s Ethereum

Rýchle správy

BITCOIN BANK GROUP: Podľa informácií Cointelegraph Brazil čelí investičná spoločnosť Bitcoin Bank Group viacnásobným žalobám. Jej užívatelia totiž údajne nie sú schopní vyberať finančné prostriedky v rámci jej zmenárne NegecoineCoins.

TALIANSKO: Talianske banky podľa informácie talianskej bankovej asociácie (ABI) začnú už budúci rok s podporou technológie distribuovanej knihy (DLT) do interných procesov na podporu vyrovnania. Blockchain by mal taktiež zlepšiť ich transparentnosť pri transakciách medzi bankami a efektívnosť komunikácie medzi zmluvnými stranami.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne