Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Politici reagujú na kryptomenu Libra, žiadajú od Facebooku záruky

Článok

libra-politika

Dalo sa očakávať, že oznámenie Facebooku o oficiálnom vydaní kryptomeny Libra vzbudí pozornosť širokého politického spektra. Prvé ohlasy predstaviteľov americkej a francúzskej politiky sa objavili už v rovnaký deň, ako Libra predstavila svoj whitepaper.

Členka snemovne reprezentantov USA, republikánka Maxine Watersová, ktorá je predsedníčkou Výboru finančných služieb Spojených štátov amerických, doslova požiadala Facebook, aby zastavil akýkoľvek vývoj svojej kryptomeny Libra.

,,Vzhľadom na problémovú minulosť spoločnosti Facebook ju žiadam, aby súhlasila s moratóriom na akékoľvek hnutie vpred, pokiaľ ide o vývoj jej kryptomeny, kým americký Kongres a regulačné orgány nebudú mať možnosť preskúmať tieto otázky a prijať opatrenia,” vyhlásila.

,,Je na nás ako zákonodarcoch, aby sme pochopili, čo je to projekt Libra. Musíme prekročiť fámy a špekulácie a začať posudzovať o čom je tento projekt, a aký je jeho bezprecedentný vplyv na globálny finančný systém,” podporil názor Watersovej Patrick McHenry, ktorý je tiež členom jej výboru.

Je nepravdepodobné, že Facebook bude brať tieto vyhlásenia vážne. Dá sa však očakávať, že Facebook čakajú neľahké oficiálne rozhovory s americkými regulátormi.

Nakoľko Libra bude kryptomenou, ktorá nemá byť určená len pre americký trh a jej hodnota nebude viazaná len na americký dolár, ale na kôš aktív, medzi ktoré budú pravdepodobne patriť najmä najznámejšie fiatové meny, vzbudzuje tento projekt pozornosť aj za hranicami USA.

Francúzsky minister hospodárstva a financií Bruno Le Maire počas rozhovoru pre Europa 1 požiadal Facebook, aby poskytol záruky, že jeho kryptomena nemôže byť zneužitá na financovanie terorizmu alebo akejkoľvek inej nezákonnej činnosti.

Taktiež požiadal guvernérov centrálnych bánk G7, aby začali pracovať na zozname záruk, ktoré budú žiadať of Facebooku. Le Maire sa domnieva, že Libra, ak sa má stať svetovou digitálnou menou, by mala byť atribútom suverenity štátov a nemala by zostať v rukách súkromných spoločností, ktoré zodpovedajú len súkromným záujmom.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne