Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Tron (TRX) čaká upgrade mainnetu. Sun ho porovnáva s Ethereum

Článok

Tron TRX

Mainnet blockchainu Tronu (kryptomena TRX), ktorý poznáme pod pojmom Odyssey, by mal čoskoro prejsť dôležitým upgradeom na verziu 3.6.  Na svojom blogu o tom 18. júna informovala Tron Foundation.

Cieľom Tronu je vytvoriť najlepšiu platformu na vytváranie decentralizovaných aplikácií (DApps) zameraných na zábavu. Pomôcť by k naplneniu tohto cieľa mal aj novy upgrade, ktorý bude obsahovať nové funkcie, ktoré uľahčia vytváranie DApps, ako aj poskytnú vyššiu ochranu siete pred tými, ktorí sa ju pokúsia napadnúť.

Aktualizácia bude obsahovať aj niektoré rutinne vylepšenia v iných oblastiach blockchainu, ako je napríklad zlepšenie bezpečnosti celej siete a dosiahnutie väčšej stability.

V blogovom príspevku je tiež uvedené, že verejný blockchain TRON môže vykonávať desiatky tisíc transakcií za sekundu (TPS). Podľa svojej stránky ide aktuálne o 2000 TPS, pričom konkurenčné Ethereum zvládne len 25 a Bitcoin od troch do 6.

,,Tron bude 200x rýchlejší ako Ethereum a 100x lacnejší než EOS. Vývojári decentralizovaných aplikácií a užívatelia Tron, toto je pre vás!,” napísal CEO celého projektu Justin Sun.

Tron naozaj ponúka omnoho rýchlejšie transakcie, ktoré lákajú mnohých developerov. Kritici však upozorňujú, že ide o silno centralizovaný projekt a to najmä ak sa ho snaží Justin Sun porovnávať s Bitcoinom či Ethereum.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne