Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Reakcie na Libru: Čo si myslia Pavol Rusnák zo Satoshi Labs či šéf Binance?

Článok

libra-reakcie

Včerajšia publikácia whitepaperu kryptomeny Facebooku s názvom Libra spôsobila podľa očakávaní veľký mediálny ošiaľ, ktorý sa dostal aj za hranice tradičných portálov zmáraných na kryptomeny a blockchain.

Svoj názor na kryptomenu Libra vyjadrili na Twitteri aj viacerí poprední predstavitelia kryptopriemyslu. Prinášame vám prehľad tých najzaujímavejších reakcii.

Jedným z najcitovanejších tweetov je ten, ktorý publikoval šéf burzy Biancne Changpeng Zhao. ,,Facebook Libra nepotrebuje KYC (zásady v súlade s nariadením “poznaj svojho klienta“ pozn.red.). Oni (Facebook) majú už teraz omnoho viac dát o dvoch miliardách ľudí. Nejde len o ich meno, adresu, telefónne číslo. Oni poznajú vaše rodiny, priateľov, vedia, kde ste v reálnom čase, vedia, kde ste boli v minulosti. Vedia, čo máte radi. Vedia o vás viac, než vy sami. A teraz majú aj peňaženku. Všetko najlepšie AML! (AML= boj proti praniu špinavých peňazí pozn.).”

Anthony Sassano, ktorý je spoluzakladateľom EthHub, poukázal na plusy, ktoré prináša Libra všetkým ostatným kryptomenám. ,,Facebook naozaj propaguje Libru ako kryptomenu a tiež tvrdí, že používa blockchain. Mam z toho taký pocit, že je to dôležitý bod pre kryptomeny – stovky miliónov, ak nie miliardy, budú čeliť pochopeniu toho, čo sú to kryptomeny a blockchain.”

Tamas Blummer si veľa pozitívneho o Libre nemyslí. ,,Libra mi viac pripomína Ethereum než Bitcoin. Obsahuje všetky tie veci, ktoré robia z Ethereum odpad. Účtovný model, generický jazyk, gas, on-chain škálovanie so shardingom, BFT konsenzus… Ak tomu pridáva všetko týkajúce sa KYC a AML. Istá pohroma v spomalenom zábere.”

CTO Satoshi Labs (Trezor) Slovák Pavol Rusnak a Ran NeuNer, CEO Onchain Capital, si myslia, že kryptomena Facebooku môže byť problémom pre mnohé altcoiny a stablecoiny, ale zlyhá v boji s Bitcoinom. ,,Facebook dáva Bitcoinu doteraz najväčší impulz a popri tom robí 90% altcoinov bezvýznamnými v rovnakom čase,” skonštatoval Ran NeuNer.

,,Som veľkým fanúšikom Libry. Je to dobre napísaná a skvelá dokumentácia. Má potencial nahradiť Ripple, Stellar, Ethereum, všetky stablecoiny a tak Ďalej. Pre každý iný priípad, keď sa bude vyžadovať skutočne decentralizovaná a necenzurovaná sieť, bude tu stále existovať Bitcoin,” napísal Rusnak.

,,Aby bolo jasné, Libra nie je decentralizovaná, nie je rezistentná voči cenzúre, negarantuje, že bude fungovať technologicky, negarantuje, že je povolená regulátormi a nie je jasné, ako bude fungovať v otázke daní,” upozornil zas Larry Cermak, šéf výskumného oddelenia The Block Crypto. Týmito slovami v podstate vymenoval aj všetky nevýhody Libry v porovnaní s Bitcoinom.

Saifedean Ammous si myslí, že táto kryptomena má svoju budúcnosť. ,,Analýza whitepaperu Libry: Ide o jedinú digitálnu menu inú než Bitcoin, na ktorej záleží a ktorá môže byť používaná masovo. Avšak nie je konkurenciou pre Bitcoin, naopak zvyšuje jeho hodnotu a pravdepodobne bude podporovať Bitcoin, ak uspeje.”

Nuž a veľmi jednoducho, výstižne a vtipne okomentoval Libru Alstair Milne, CIO Atlanta Digital Currency Fund: ,,Predajte Libru, kúpte Bitcoin.”

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne