Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Litecoin oznámil spustenie debetnej platobnej karty

Článok

Litecoin

Litecoin Foundation, nadácia, ktorá stojí za vývojom kryptomeny Litecoin (LTC), oznámila partnerstvo so zmenárňou BiBox a blockchain firmou Terino, ktorá bude viesť k vydaniu fyzickej kryptomenovej debetnej karty.  

Karta s názvom BlockCard by mala jej užívateľom umožniť používanie kryptomien na platbu vo všetkých svetových fyzických kamenných obchodoch a samozrejme aj v e-shopoch, ktoré podporujú tento druh platby. Zákazníci budú môcť prostredníctvom karty použiť na zaplatenie buď Litecoin (LTC), alebo natívne tokeny Biboxu a Terino, čiže BIX alebo TERN.

Burza BiBox by mala v tomto partnerstve vystupovať v pozícií správcu finančných prostriedkov a Terino poskytne platformu na realizáciu platieb. Litecoin Foundation a Bibox integrujú kartu priamo do Bibox zmenárne a oficiálnej peňaženky Litecoinu LoafWallet.

,,Je to vzrušujúce partnerstvo, pretože podporuje poslanie nadácie Litecoin vytvoriť viac prípadov použitia pre platby Litecoinom v každodennom živote. Využitím BlockCard od spoločnosti Terino s krytým Biboxu poskytneme držiteľom Litecoinu bezkonkurenčný prístup k používaniu ich LTC na platby naprieč celým svetom,” komentovala túto novinku Litecoin Foundation.

Debetná kryptomenová karta nebude jedinou na trhu. Nedávno spustila podobný projekt aj zmenáreň Coinbase, ktorá svoju Coinbase Card zatiaľ ponúka v siedmich európskych krajinách. Použiť ju je možno všade tam, kde predajcovia prijímajú platby kartami VISA.

Spustenie vlastnej debetnej bitcoinovej karty oznámil aj John McAfee. Či však uspeje je zatiaľ len vo hviezdach.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne