Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Binance Research: Libra môže pomôcť adopcii kryptomien + VIDEO

Článok

binance-research-libra

Výskumná sekcia burzy Binance s označením Binance Research sa podrobnejšie pozrela na kryptomenu Facebooku „Libra“, ktorá včera publikovala svoj oficiálny white paper. Podľa jej záverov ide o projekt, ktorý by mohol výrazne zvýšiť povedomie o kryptomenách a tiež prispieť k ich adopcii.

,,Libra by mohla spôsobiť zvýšený objem transakcií kryptomien v dôsledku príchodu nových inštitucionálnych hráčov a taktiež dennodenných retailových užívateľov,” píše Binance Research vo svojej správe.

https://www.facebook.com/BinanceDeutschland/videos/2353033435022749/

Analytici Binance sa domnievajú, že Libra bude mať významný vplyv na miestne aj globálne trhy. Taktiež ovplyvní mnohé finančné a hospodárske odvetvia, ako aj samotný trh s kryptomenami. “Libra efekt“ sa údajne prejaví v priebehu 12 až 18 mesiacov od momentu, kedy Facebook integruje túto kryptomenu do svojich služieb (vrátane Instagramu či Whatsapp). Očakáva sa, že sa tak stane v roku 2020, ako to povedal včera aj Mark Zuckerberg.

Analytici predpokladajú, že Libra bude mať taký výrazný vplyv, že začne reformovať celý platobný sektor. Dokonca sa môže stať základom nových finančných služieb, ktoré budú podporovať väčšiu finančnú slobodu a nižšie kapitálové obmedzenia. Taktiež môže byť priamou konkurenciou pre americký dolár.

Či už je kryptomena Facebooku decentralizovaná, alebo nie, je to podľa analytikov Binance Research prvý projekt svojho druhu. ,,Tým, že bude krytá košom aktív viazaných predovšetkým na dominantné fiatové meny v počiatočnom vydaní predstavuje Libra prvý pokus o vytvorenie svetovej meny, či už na blockchaine alebo nie, ktorá bude mať každodenné využitie pre milióny jednotlivcov a inštitúcii na celom svete.”

Binance Research sa venovala aj otázke prístupu regulátorov a finančných inštitúcii. Ak budú mať záujem, údajne by mohli úspech a adopciu Libry brzdiť. Ďalšími faktormi, ktoré ovplyvnia jej úspech je to, či si Libra vytvorí medzi užívateľmi dostatočnú dôveru a či budú transakcie škálovateľné a instantné.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne