Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (19.2.): Bitcoin ETF, predikcia pre Bitcoin, Cardano, Ethereum či Polkadot

Článok

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Úspešný prvý deň Bitcoin ETF. Záujem prekonal očakávania

Prednedávnom sme vás informovali, že v Kanade schválili vôbec prvé Bitcoin ETF na území Severnej Ameriky a zároveň jedno vôbec z prvých na svete (prvé ETF bolo schválené na Bermudách). Nuž a vyzerá to tak, že o tento produkt je medzi inštitucionálnymi investormi naozaj veľký záujem. Vôbec prvé Bitcoin ETF obchodované na kanadskej burze cenných papierov v Toronte má za sebou mimoriadne vydarený prvý deň. Viac sme o tom povedali vo videu nižšie a tiež v našom článku. 

Čo hovoria na Bitcoin Bobby Lee a Bill Gates? BTC do konca roka za $250 000?

Uplynulých 24 hodín prinieslo niekoľko zaujímavých vyjadrení smerom k Bitcoinu. Komunitu okolo tejto kryptomeny najviac zaujali vyjadrenia člena Bitcoin Foundation a BTC experta Bobbyho Leeho a taktiež zakladateľa firmy Microsoft Billa Gatesa. Kým Lee pokračoval vo svojej optimistickej predikcii pre nasledujúce mesiace a varoval pred záverom bullrunu, ktorý môže byť poriadne krvavý, Bill Gates bol ohľadom BTC veľmi opatrný. Viac sa dozviete z videa nižšie a tiež v našom článku.

Šéf CryptoQuant poukázal na silný býčí signál pre Ethereum

Ethereum dosiahlo včera nove historické maximum 1930 dolárov a tak ho v danom čase delilo od zmieňovaného míľnika naozaj len málo. Populárny trhový analytik Michael Van de Poppe k tomu dodal, že keď ETH prekoná tuto hranicu, velmi ľahko sa môže dostáť až na úroveň 2200 USD. Dáta z CryptoQuant medzi tým naznačujú, že ETH možno začali akumulovať inštitúcie. Viac sa dozviete v našom článku a tiež z videa nižšie:

Aktualizovaná peňaženka posúva Cardano bližšie k decentralizovanému riadeniu

Peňaženka pre kryptomenu Cardano (ADA) s názvom Daedalus sa dočkala nového update (3.3.0), ktorý je označovaný za jeden z doposiaľ najvýznamnejších. Okrem iného totiž podporuje natívne tokeny pre hadrfork Mary a tiež približuje blockchain Cardano k decentralizovanejšiemu riadeniu. Téme sme sa podrobnejšie venovali vo videu a tiež v našom článku.

Vývojári Cosmos budú môcť ľahko migrovať na Polkadot ekosystém

Podľa čerstvých informácii to vyzerá tak, že vývojári Cosmos budú môcť v dohľadnej budúcnosti ľahko migrovať svoje decentralizované aplikácie budované na Comsos SDK priamo na ekosystém Polkadot. O tejto možnosti informovala firma Adoriasoft, ktorá sa zameriava na vývoj distribuovaných aplikácii, tokenizovaných riešení a softvéru založeného na blockchain technológii. Ak vás zaujíma viac, otvorte si náš článok alebo pozrite video nižšie.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne