Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Aktualizovaná peňaženka posúva Cardano bližšie k decentralizovanému riadeniu

Článok

Daedalus Cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Peňaženka pre kryptomenu Cardano (ADA) s názvom Daedalus sa dočkala nového update (3.3.0), ktorý je označovaný za jeden z doposiaľ najvýznamnejších. Okrem iného totiž podporuje natívne tokeny pre hadrfork Mary a tiež približuje blockchain Cardano k decentralizovanejšiemu riadeniu.

Peňaženka Daedalus, na ktorej pracuje tím IOHK, prišla s doposiaľ svojim najvýraznejším upgradeom. Aktualizácia zo 17. januára pripravila ekosystém pre blížiaci sa hardfork Mary (zatiaľ beží len na testnete, mainnet bude už vo februári), ktorý prinesie na Cardano podporu pre natívne tokeny (v rámci testnetu vzniklo už cez 100 rôznych mincí).

Medzi ďalšie novinky patri možnosť zobrazovania prevádzanej hodnoty vo fiatovej mene aj kryptomene pomocou dát od CoinGecko, či možnosť importovať peňaženku zo súboru secret.key z adresárov starších verzii Daedalus.

Krok smerom k decentralizovanému hlasovaniu

Po boku podpory pre natívne tokeny sa však javí byť ako najdôležitejšia novinka podpora hlasovania pre Project Catalyst Fund 3 a to napriek tomu, že je ešte v „experimentálnej fáze“.

Project Catalyst je program, ktorý by mal v budúcnosti zabezpečiť, aby všetky dôležité rozhodnutia o danom ekosystéme prebiehali decentralizované skrz celú komunitu, ktorá na bude hlasovať pomocou svojich ADA mincí.

Nová verzia peňaženky teda umožní užívateľom registrovať sa a hlasovať za návrhy na prerozdelenie financií Fund 3 pre zaujímavé projekty, ktoré chcú budovať na Cardano ekosystéme.

Okrem toho aktualizácia podporuje metadata transakcií, teda možnosť, aby transakcie Cardano ale aj iných natívnych tokenov tohto blockchianu mohli obsahovať ďalší kontext pre transakcie, čo je funkcia, ktorá sa môže ukázať byť časom ako veľmi užitočná.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.