Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Vývojári Cosmos budú môcť ľahko migrovať na Polkadot ekosystém

Článok

Cosmos Polkadot
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Podľa čerstvých informácii to vyzerá tak, že vývojári Cosmos budú môcť v dohľadnej budúcnosti ľahko migrovať svoje decentralizované aplikácie budované na Comsos SDK priamo na ekosystém Polkadot. O tejto možnosti informovala firma Adoriasoft, ktorá sa zameriava na vývoj distribuovaných aplikácii, tokenizovaných riešení a softvéru založeného na blockchain technológii.

Podľa blogového príspevku Adoriasoft budú môcť vývojári Cosmos, ktorí sú zvyknutí pracovať vo vývojárskom prostredí Cosmos SDK, ľahko presunúť svoj existujúci chain na Polkadot v podobe nového parachainu.

Adoriasoft tvrdí, že v súčasnosti musia vývojári Cosmos v rámci svojich aplikácii dbať na vysokú mieru zabezpečenia siete, pretože infraštruktúra Cosmos neumožňuje zdieľané zabezpečenie. Riešením môže byť pre nich práve presun na Polkadot, ktorého srdce s názvom Realy Chain je práve tým nástrojom, ktorý sa zameriava na bezpečnosť celého ekosystému a komunikáciu parachainov medzi sebou.

Čo je to Polkadot (DOT)? Kde sa dá kryptomena DOT kúpiť?

Inak povedané, vývojári Cosmos SDK by mohli sústrediť výraznejšiu pozornosť na obchodnú stránku svojich aplikácii namiesto toho, aby sa museli sústrediť na bezpečnosť.

Tento postup má byť údajne ľahko použiteľný, pretože vývojári pracujúci v Cosmos SDK nebudú musieť pri využití riešenia od Adoriasoft s názvom Parachain Develompent Kit používať svojich vlastných validátorov z Cosmos ekosystému, ale využijú existujúcu staking infraštruktúru Polkadot.

Pre oba projekty by mohlo mať toto riešenie svoje benefity. Vývojári Cosmos by mohli naďalej pracovať vo svojom obľúbenom prostredí, no aplikovať ho v Polkadot sieti. Dôležité je však upozorniť, že vývojári Cosmos budú môcť použiť riešenie od Adoriasoft len v rámci migrácie do parachain Polkadot, ale nie opačným smerom.

Zdroj: cryptoslate.com

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.