Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čo hovoria na Bitcoin Bobby Lee a Bill Gates? BTC do konca roka za $250 000?

Článok

Bobby Lee Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Uplynulých 24 hodín prinieslo niekoľko zaujímavých vyjadrení smerom k Bitcoinu. Komunitu okolo tejto kryptomeny najviac zaujali vyjadrenia člena Bitcoin Foundation a BTC experta Bobbyho Leeho a taktiež zakladateľa firmy Microsoft Billa Gatesa.

Leemu vychádza predikcia a čaká ďalší rast

Začneme u Bobbyho Leeho, zakladateľa kryptomenovej peňaženky Ballet, ktorého predikcia pre cenu Bitcoinu ešte zo záveru roka 2018 sa aktuálne javí byť ako mimoriadne úspešná.

Leeuž v decembri 2018 povedal, že Bitcoin koncom roka 2020 prekoná svoju historicky najvyššiu cenu 20 000 USD a v nasledujúci mesiac dosiahne 30 000 USD. ,,V roku 2018 keď stál Bitcoin 10 000 USD o ňom nikto nehovoril. Ľudia, ktorí pili Kool-Aid si mysleli, že som blázon, keď predpovedám cenu na dva roky smerom dopredu a takým konkrétnym spôsobom.”

Čo sa týka ďalšieho cenového vývoja BTC, Lee je naďalej mimoriadne optimistický, hoci varuje pred tým, že koniec bullrunu môže byť pre investorov veľmi krvavý. ,,Myslím si, že tento rok stúpneme ešte 4 až 5-násobne, takže Bitcoin to dotiahne na 200 000 až 250 000 tisíc dolárov.”

Domnieva sa, že ho k tomu bude poháňať najmä inštitucionálny záujem a tiež väčšia pravdepodobnosť schválenia prvého Bitcoin ETF. Za významný okamih považuje rozhodnutie Elona Muska, aby Tesla investovala do Bitcoinu. ,,Každý člen predstavenstva každej verejne obchodovanej spoločnosti a dokonca aj členovia predstavenstiev súkromných firiem musia teraz uvažovať o tom istom.“

Bobby Lee sa dokonca domnieva, že ku kúpe BTC by mohla pristúpiť aj ďalšia Muskova firma SpaceX, ktorá nie je verejne obchodovanou firmou. Naznačuje to fakt, že nedávnej video konferencie Microstrategy o tom majú inštitúcie investovať do BTC sa údajne zúčastnil finančný riaditeľ tejto firmy Bret Johnsen.

Bývalý riaditeľ čínskej burzy BTCC a člen predstavenstva Bitcoin Foundation na záver upozornil, že napriek pozitívnym vyhliadkam pre budúcu cenu Bitcoinu môže skončiť tento bullrun pre niektorých investorov, ktorí prídu ako poslední, veľmi škaredo. ,,Až Bitcoin dosiahne vrcholu, zrúti sa a krach bude znižujúci. Pre mnohých ľudí to bude veľké prekvapenie. V priebehu času sa však opäť zotaví.”

Bill Gates je voči Bitcoinu neutrálny

Smerom k najznámejšej kryptomene sa vyjadril aj Bill Gates, svojho času najbohatší človek tejto planéty, ktorý bol včera hosťom v relácii CNBC Squawk Box. Úspešne sa však vyhol akýmkoľvek cenovým predikciám.

,,Bitcoin nevlastním, Bitcoin neshortujem, takže som zaujal neutrálny postoj. Bitcoin môže ísť hore aj dole len na základe mánie alebo akéhokoľvek pohľadu. Nepoznám spôsob, ako predvídať, akým smerom to bude pokračovať.”

Toto strohé vyjadrenie Gatesa smerom k Bitocinu sa objavilo len deň po tom, ako súčasný CEO Microsoftu Brad Smith vylúčil možnosť, že by tento technologický gigant v dohľadnej dobe investoval do BTC. Samotný Bill Gates v minulosti pochválil technológiu, ktorá stojí za najznámejšou kryptomenou no v roku 2018 vyhlásil, že prispela k nezákonným činnostiam týkajúcim sa najmä obchodu s drogrami.

Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.