Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Úspešný prvý deň Bitcoin ETF. Záujem prekonal očakávania

Článok

bitcoin-etf
Canva.com

Vôbec prvé Bitcoin ETF schválené v Severnej Amerike obchodované na kanadskej burze cenných papierov v Toronte má za sebou mimoriadne vydarený prvý deň. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Prednedávnom sme vás informovali, že v Kanade schválili vôbec prvé Bitcoin ETF na území Severnej Ameriky a zároveň jedno vôbec z prvých na svete (prvé ETF bolo schválené na Bermudách). Nuž a vyzerá to tak, že o tento produkt je medzi inštitucionálnymi investormi naozaj veľký záujem.

Podľa Bloombergu sa v prvý deň otvorenia trhov s Bitcoin ETF zobchodovali “akcie na Bitcoin” voči  kanadskému a americkému doláru v hodnote viac než 165 miliónov USD, pričom prvých 80 miliónov bolo dosiahnutých hneď v prvej hodine obchodovania.

Analytik Bloombergu Eric Balchunase na margo toho skonštatoval, že išlo o “epický prvý deň” pre prvé kanadské Bitcoin ETF, ktoré ponúka inštitúciám možnosť nakupovať a predávať tento druh aktíva viazaného na fyzické bitcoiny, ktoré sú mimochodom v správe americkej burzy Gemini.

,,Bitcoin ETF umožňuje efektívny a ľahký prístup k Bitcoinu bez nutnosti brať na seba riziko vlastnej správy týchto bitcoinov na svoje peňaženke,” komentoval prvý deň Bitcoin ETF na Toronto Stock Exchange Som Seif, CEO firmy Purpose, ktora naň získala povolenie. ,,Veríme, že Bitcoin je prvé a najväčšie aktívum v rozvíjajúcom sa ekosystéme kryptomien a že je pripravený pokračovať vo svojej rastovej trajektórii smerom k prijatiu ako alternatívneho aktíva, ktoré si upevňuje svoju pozíciu.”

Ako bolo zmienené už vyššie, toto ETF je vôbec prvým v Severnej Amerike. V USA zatiaľ boli všetky žiadosti o Bitcoin ETF zamietnuté americkou komisiu pre cenné papiere a burzu z dôvodu, že cena BTC je podľa nej ľahko manipulovateľná.

Kým v súčasnosti má SEC na stole nové žiadosti, ktorých schváleniu sa po zmenu vedenia a po príchode Garyho Genslera do role šéfa SEC dáva viac šancí, v Kanade okrem firmy Purpose získala povolenie na Bitcoin ETF už aj firma Evolve Funds Group.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.