Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Úspešný prvý deň Bitcoin ETF. Záujem prekonal očakávania

Článok

bitcoin-etf

Vôbec prvé Bitcoin ETF schválené v Severnej Amerike obchodované na kanadskej burze cenných papierov v Toronte má za sebou mimoriadne vydarený prvý deň. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Prednedávnom sme vás informovali, že v Kanade schválili vôbec prvé Bitcoin ETF na území Severnej Ameriky a zároveň jedno vôbec z prvých na svete (prvé ETF bolo schválené na Bermudách). Nuž a vyzerá to tak, že o tento produkt je medzi inštitucionálnymi investormi naozaj veľký záujem.

Podľa Bloombergu sa v prvý deň otvorenia trhov s Bitcoin ETF zobchodovali “akcie na Bitcoin” voči  kanadskému a americkému doláru v hodnote viac než 165 miliónov USD, pričom prvých 80 miliónov bolo dosiahnutých hneď v prvej hodine obchodovania.

Analytik Bloombergu Eric Balchunase na margo toho skonštatoval, že išlo o “epický prvý deň” pre prvé kanadské Bitcoin ETF, ktoré ponúka inštitúciám možnosť nakupovať a predávať tento druh aktíva viazaného na fyzické bitcoiny, ktoré sú mimochodom v správe americkej burzy Gemini.

,,Bitcoin ETF umožňuje efektívny a ľahký prístup k Bitcoinu bez nutnosti brať na seba riziko vlastnej správy týchto bitcoinov na svoje peňaženke,” komentoval prvý deň Bitcoin ETF na Toronto Stock Exchange Som Seif, CEO firmy Purpose, ktora naň získala povolenie. ,,Veríme, že Bitcoin je prvé a najväčšie aktívum v rozvíjajúcom sa ekosystéme kryptomien a že je pripravený pokračovať vo svojej rastovej trajektórii smerom k prijatiu ako alternatívneho aktíva, ktoré si upevňuje svoju pozíciu.”

Ako bolo zmienené už vyššie, toto ETF je vôbec prvým v Severnej Amerike. V USA zatiaľ boli všetky žiadosti o Bitcoin ETF zamietnuté americkou komisiu pre cenné papiere a burzu z dôvodu, že cena BTC je podľa nej ľahko manipulovateľná.

Kým v súčasnosti má SEC na stole nové žiadosti, ktorých schváleniu sa po zmenu vedenia a po príchode Garyho Genslera do role šéfa SEC dáva viac šancí, v Kanade okrem firmy Purpose získala povolenie na Bitcoin ETF už aj firma Evolve Funds Group.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne