Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Šéf CryptoQuant poukázal na silný býčí signál pre Ethereum

Článok

ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cena Ethereum (ETH) sa blíži prvýkrát v histórii k hodnote 2000 dolárov a dáta z analytických platforiem naznačujú, že by mohlo ísť o beh so zdarným koncom.

Pohľad tradera

Ethereum dosiahlo včera nove historické maximum 1930 dolárov a tak ho v danom čase delilo od zmieňovaného míľnika naozaj len málo. Populárny trhový analytik Michael Van de Poppe k tomu dodal, že keď ETH prekoná tuto hranicu, velmi ľahko sa môže dostáť až na úroveň 2200 USD. Naopak kým Ethereum cenu 2000 USD neprekoná, dôležité bude podľa neho sledovať silný support okolo úrovne 1820 dolárov.

Ak by sa scenár prekonania 2000 dolárov nezdaril a praskol by aj support na úrovni $1820, ďalšiu dôležitou zástavkou by bola hodnota 1400 USD. Tá je podľa neho pravdepodobná v prípade, že dôjde aj k výraznejšej cenovej korekcii Bitcoinu, ktorý so sebou môže strhnúť cely trh.

On chain data sú bullish

Iný druh analytického pohľadu na Ethereum poskytol šéf platformy CryptoQuant Ki Young Ju, ktorý sa nastokrát špecializuje na dianie okolo burzy Coinbase. Tá je totiž či už ide o Bitcoin alebo Ethereum významnou burzou, skrz ktorú kupujú kryptomeny veľké americké inštitúcie.

Ki Young Ju vo štvrtok upozornil, že z koncom roka 2020 odišli z Coinbase tri veľké transakcie na súkromné peňaženky v hodnote takmer 200 000 ETH. ,,Špekulatívne sa domnievam, že by mohlo ísť o mimoburzové obchody, do ktorých  boli zapojené inštitúcie podobne ako v prípade odlivov Bitcoinov z Coinbase.“

Téma inštitucionálneho záujmu o Ethereum je relatívne nová. Začalo sa o nej hovoriť len nedávno najmä po tom ako začala výraznejšie akumulovať Ethery firma Grayscale (len vo februári kúpila viac než 47 000 ETH), ktorá popri tom zverejnila štúdiu „Valuing Ethereum“.

Zo strany Grayscale ide o stratégiu, ktorá nápadne pripomína jej obdobné kroky s Bitcoinom staršieho dátumu, kedy najprv zverejnila štúdiu “Valuing Bitcoin” a následne rozbehla kolotoč, v rámci ktorého začala s výrazným skupovaním BTC (aktuálne ich má už vyše 600 000).

Nárazové odlivy väčšieho množstva BTC z Coinbase naznačovali v predošlých týždňoch možnosť, že cez túto burzu kupovali BTC veľké inštitúcie. Tomuto faktu nahrávala aj vyššia prémiová cena BTC v porovnaní s inými burzami (napr. Binance). Vo viacerých prípadoch sa to na cene odzrkadlilo už o niekoľko dní neskôr.

CEO CryptoQuant k tomu doplnil: ,,Historické maximum Ethereum v roku 2018 sa odlišuje od roku 2018. Vidíme menej vkladov na burzy, vidíme viac výberov zo všetkych búrz. Predajný tlak je výrazne slabší než v roku 2018.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.