Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (18.3.): Bullish správy pre trhy, ďalšie skupovanie BTC a ETH

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Morgan Stanley sa stala prvou veľkou bankou v USA, ktorá sprístupní BTC fondy

Z New Yorku  prichádza správa, ktorá môže mať zásadný pozitívny vyplav na vnímanie Bitcoinu u inštitucionálnych a solventných retailových investorov. Jedna z najväčších bánk v USA Morgan Stanley založená v roku 1931 definitívne uznala Bitcoin ako tradičné investičné aktívum. Čoskoro ho sprístupní za obmedzených podmienok aj svojim klientom. Téme sme sa venovali v našom videu a tiež v článku.

Šéf FED Powell upokojil trhy, čerpal z toho aj Bitcoin

Predseda FEDU, teda americkej centrálnej banky Jerome Powell, včera svojim vyhlásením na tlačovej konferencii upokojil akciové trhy, keď viac-menej vyvrátil špekulácie, podľa ktorých FED plánoval v dohľadnej dobe ukončiť svoju súčasnú uvoľnenú menovú politiku súvisiacu so snahou podporiť ekonomiku v čase pandémie koronavírusu. Tejto dôležitej téme, ktorá zrejme mala vplyv aj na rast ceny BTC, sme sa venovali vo videu a tiež v článku.

Čínsky gigant nakúpil kryptomeny za ďalších 50 miliónov dolárov

Vyzerá to tak, že na ázijskom trhu vzniká firma, ktorá si buduje prezývku “čínske Microstrategy”. Technologická spoločnosť Meitu totiž oznámila, že pristúpila k ďalším investíciám do kryptomien Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH). Tentokrát až v hodnote 50 miliónov dolárov. Viac sa dozviete z videa a aj článku.

Prieskum JP Morgan: Retail kupuje Bitcoin vo väčšom, než inštitúcie

Čerstvý prieskum realizovaný veľkou americkou bankou JP Morgan Chase naznačuje, že retailoví investori zohrávajú pri tvorbe ceny Bitcoinu (BTC) minimálne podobnú, ak nie dokonca významnejšiu úlohu, než inštitucionálni hráči. Zo štúdie JP Morgan totiž vyplýva, že v tomto kvartáli (1Q 2021) nakúpil retail skrz platformy PayPal a Square až 187 000 BTC, čo je viac než odhad inštitucionálnej akumulácie BTC na úrovni 173 000 BTC. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

PlanB: Bitcoin sa nezastaví na $100 000

Známy trhový analytik PlanB, ktorý je autorom populárneho BTC Stock2Flow modelu, je presvedčený, že Bitcoin sa v raste hodnoty nezastaví počas tohto bullrunu ani po prekonaní šesťciferných 100 000 USD. Kým niektorí trhoví analytici sa obávajú, že býčí trh Bitcoinu sa blíži ku koncu, pričom za pravdu im môžu dávať aj niektoré signály on-chain dát, PlanB skonštatoval, že v bullrune sme stále len 3,5 miesiaca. Téme sme sa viac venovali v tomto článku.

Grayscale spúšťa trusty k piatim ďalším kryptomenám

Najväčší správca digitálnych aktív spoločnosť Grayscale Investments, ktorá pre potreby svojej vlajkovej lode Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) spravuje viac ako 650 000 BTC, oznámila, že rozširuje svoje produkty o podporu ďalších 5 kryptomien.Grayscale oznámila, že novými kryptomenami, do ktorých skrz jej trusty môžu akreditovaní a inštitucionálni investori vložiť svoje investície, sú Chainlink, Basic Attention Token, Mana, Filecoin a Livepeer. Podrobnosti sa dozviete v našom článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.       

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.