Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

PlanB: Bitcoin sa nezastaví ani na $100 000

Článok

S2F model Bitcoin
Canva, PlanB Twitter

Známy trhový analytik PlanB, ktorý je autorom populárneho BTC Stock2Flow modelu, je presvedčený, že Bitcoin sa v raste hodnoty nezastaví počas tohto bullrunu ani po prekonaní šesťciferných 100 000 USD.

Kým niektorí trhoví analytici sa obávajú, že býčí trh Bitcoinu sa blíži ku koncu, pričom za pravdu im môžu dávať aj niektoré signály on-chain dát, PlanB skonštatoval, že v bullrune sme stále len 3,5 miesiaca.

,,IMO (z môjho pohľadu) sa Bitcoin nezastaví  ani na cene 100 000 USD a bude pokračovať na S2FX cenový level 288 tisíc dolárov (maximum bude vyššie,‘)‘ uviedol na Twitteri veľmi optimistický scenár.

PlanB sa pri tejto predpovedi odrážal práve od zmieňovaného SF2 modelu, ktorý predikuje v tomto halvingovom cyckle (od roku 2020 do 2024 po ďalší halving) cenu Bitcoinu v rozmedzí 100 000 USD až 288 000 USD. PlanB však verí, že vrchol by mohol nájsť aj na dvojnásobku tejto čiastky – potenciálne nad úrovňou 500 000 USD.

Pokiaľ ide o predikciu na tento rok, v decembri skonštatoval, že do konca roka 2021 dosiahne Bitcoin hodnotu 288 000 USD a zatiaľ si za touto predikciou stojí.

Kritika SF2 modelu

Model SF2 je medzi tradermi veľmi populárny najmä z dôvodu, že zatiaľ mimoriadne úspešne predikuje cenu bitcoinu z dlhodobého pohľadu. Otázne však je, či bude tak úspešne fungovať aj v budúcnosti. Jeho hlavná kritika tkvie v tom, že zohľadňuje len stranu ponuky a teda halving, ktorý každé štyri roky znižuje odmenu pre ťažiarov o polovicu (inak povedané efekt, ktorý automaticky znižuje infláciu BTC). Aktuálne je odmenou pre ťažiarov za každý jeden blok (cca 10 minút) 6.25 BTC. Je tomu tak od mája 2020 (predtým išlo o 12.5 BTC). V roku 2024 sa táto odmena zníži už len na 3.125 BTC. Model však žiadnym spôsobom nepočíta so stranou dopytu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.