Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čínsky gigant nakúpil kryptomeny za ďalších 50 miliónov dolárov

Článok

Meitu Bitcoin Ethereum
Canva.com, Meitu Twitter

Vyzerá to tak, že na ázijskom trhu vzniká firma, ktorá si buduje prezývku “čínske Microstrategy”. Technologická spoločnosť Meitu totiž oznámila, že pristúpila k ďalším investíciám do kryptomien Bitcoin (BTC)Ethereum (ETH). Tentokrát až v hodnote 50 miliónov dolárov.

Čínska firma Meitu, ktorá vyrába smartphony a selfie aplikácie, v úvode marca oznámila, že investovala 22 miliónov dolárov do Ethereum (16 000 ETH) a 17,9 milióna USD do Bitcoinu (386 BTC). Včera potvrdila, že urobila ďalšiu investíciu – tentokrát nakúpila ETH za 28,4 milióna USD a bitcoiny za 21,6 milióna USD.

,,K dátumu tohto oznámenia sme investovali do kryptomien približne 90 miliónov dolárov,” uviedla spoločnosť v tlačovej správe.

Meitu tvrdí, že investície do BTC a ETH vníma ako formu zabezpečenia sa voči rizikám inflácie fiatových peňazí, ktoré podľa nej “podliehajú amortizácii”. Tieto vyhlásenia úspešnej čínskej firmy zjavne pripomínajú názory Michalea Saylora a firmy Microstrategy, ktorá sa stala priekopníkom týchto myšlienok a nákupu Bitcoinov v USA. Na rozdiel od Microstrategy, ktoré kupuje vo veľkom len bitcoiny,  sa však Meitu sústredí zdá sa ešte o čosi viac na Ethereum.

,,Bez ohľadu na dlhodobé vyhliadky sú ceny kryptomien obecne veľmi volatilné a preto sa naše predstavenstvo v súčasnosti rozhodlo investovať do dvoch najväčších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie – do Ethereum a Bitcoinu, o ktorých sa domnievame, že majú z dlhodobého hľadiska potenciál zvýšiť hodnotu firmy pre našich akcionárov,” uviedli vo vyhlásení.

Meitu zároveň uviedla, že smerom do budúcnosti nevylučujú ďalší nákup, no zároveň ani možnosť, že tieto kryptomeny predajú. Ich stratégia teda bude závislá od situácie na trhu a samotnom fungovaní tejto spoločnosti.

Aktuálne má Meitu pod kontrolou 762 BTC31 000 ETH, ktoré nadobudla dokopy za 90 miliónov dolárov. Hodnota tejto investície je v čase písania článku 101,5 milióna dolárov.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.