Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf FED Powell upokojil trhy, čerpal z toho aj Bitcoin

Článok

Jerome Powell
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Predseda FEDU, teda americkej centrálnej banky Jerome Powell, včera svojim vyhlásením na tlačovej konferencii upokojil akciové trhy, keď viac-menej vyvrátil špekulácie, podľa ktorých FED plánoval v dohľadnej dobe ukončiť svoju súčasnú uvoľnenú menovú politiku súvisiacu so snahou podporiť ekonomiku v čase pandémie koronavírusu.

Šéf Fedu Jerome Powell vyhlásil, že do roku 2023 nevidí pravdepodobnosť zvýšenia úrokových sadzieb, číže stále budú blízko nule (v rozmedzí od 0% do 0,25%), a že zároveň očakáva v tomto roku vyššiu infláciu nad 2%, ktorá by mala byť dočasného charakteru (predpoklad za zvýšil z 1,8% na 2,2%).

FED taktiež bude pokračovať v mesačných nákupoch amerických dlhopisov za 80 miliárd amerických dolárov a v nákupe cenných papierov zaistených hypotékami za 40 miliárd USD.

Pokiaľ ide o ostro sledované úrokové sadzby, predpokladá sa, že k ich postupnému navyšovaniu dôjde najskôr až budúci rok.

Trhy sa upokojili

Vyhlásenie Powella zmiernilo obavy obchodníkov na tradičných trhoch – Nasdaq Composite zvrátil svoje straty a skončil napokon v pluse 0,4% a Dow Jones Industrial Average (DJIA) uzavrel deň so ziskom 0,6%. Pozitívne reagoval aj Bitcoin, ktorého hnala v raste popri iných novinkách aj táto správa.

Bitcoin zo súčasnej “inflačnej” politiky FED ťaží azda najvýraznejšie zo všetkých typov investičných aktív. Tá totiž posilňuje tézu o tom, že sa vďaka obmedzenému množstvu stáva cenným statkom a hedgeom voči oslabujúcemu doláru. Posledný rok naznačil, že sa mu túto tézu darí naplniť, čo naznačujú aj kroky inštitúcii, ktorého ho zaraďujú do svojich súvah.

Zdroje: cnbc.com, coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.