Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (18.2.): Bitcoin, inštitúcie, banky a poradenské firmy

Článok

Bitcoin popularita
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

CIO giganta BlackRock potvrdil záujem firmy o Bitcoin

Rick Rieder, ktorý je hlavným investičným riaditeľom (CIO) najväčšieho komerčného správcu finančných aktív na svete firmy BlackRock, výrazným spôsobom naznačil, že môžu investovať nejakú časť zo svojho portfólia do kryptomien. Vrcholový predstaviteľ firmy spravujúcej majetok v hodnote 8,6 bilióna dolárov, čo je viac než 5-násobok kapitalizácie všetkých kryptomien dokopy, hovoril o tejto téme v rozhovore na CNBC v relácii Squawk Box. Téme sme sa venovali vo videu a tiež v našom článku tu.

The Motley Fool kupuje Bitcoin a zaraďuje ho do svojho 10x portfólia

Známa americká investičná poradenská spoločnosť The Motley Fool včera oznámila, že zaradila do svojho “10x portfólia” kryptomenu Bitcoin a že do nej plánuje investovať 5 miliónov dolárov. “10x portfólio” od poradenskej firmy z Virgínie, ktorá vznikla už v roku 1993, zahŕňa spoločnosti a iné aktíva, ktoré majú v dlhodobom horizonte potenciál zvýšiť svojho hodnotu 10-násobne a viac. Nuž a v prípade Bitcoinu The Motley Fool predpovedajú, že Bitcoin má veľkú šancu v horizonte niekoľkých rokov prekonať cenu 500 000 dolárov. Ak chcete vedieť viac, pozrite si naše video nižšie alebo si prečítajte celý náš článok.

Microstrategy chce investovať do Bitcoinu až 900 miliónov dolárov

Kým včera sme vás informovali, že spoločnosť Microstrategy, ktorá už teraz vlastní takmer 72 000 BTC, chce investovať do Bitcoinu ďalších 600 miliónov dolárov, ktoré získa predajom konvertibilných zmeniek (pôžičky, ktoré sa v budúcnosti zmenia na akcie firmy alebo hotovosť), dnes tento údaj už nie je správny. Firma Michaela Saylora, ktorý je v súčasnosti azda najväčším propagátorom Bitcoinu na svete, oznámila, že tento cieľ navýšila až na 900 miliónov dolárov. Ak chcete vedieť viac, pustite si video nižšie alebo si prečítajte náš článok tu.

Gigant Microsoft žiadne plány v súvislosti s Bitcoinom nemá

Hoci zakladateľ Microsoftu Bill Gates sa kedysi vyjadril na adresu Bitcoinu v pozitívnom zmysle, súčasný prezident druhej najväčšej americkej firmy Brad Smith dal jasne najavo, že neexistuje žiadny firemný plán investovať v dohľadnej dobe do BTC. CEO Microsoftu Brad Smith hovoril o tejto téme s Júliou Chatterley z CNN. Téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.

Za Bitcoin kúpite viac zlata, než kedykoľvek predtým. Banky sa mu vraj nevyhnú

Za Bitcoin (BTC), ktorý sa aktuálne obchoduje za viac než 50 000 dolárov, kúpite viac zlata, než kedykoľvek predtým.  Podľa dát, na ktoré upozornil v stredu Holger Zschaepitz, si môžete kúpiť jednu uncu zlata len za 0,0352 BTC (v čase písania článku dokonca ešte o čosi lacnejšie, vzhľadom na to, že zlato ešte mierne oslabilo a BTC cena posilnila). Medzitým viacerí odborníci konštatujú, že banky sa nevyhnú adopcii digitálnych aktív. Téme sme sa venovali vo videu nižšie a tiež v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.