Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

The Motley Fool kupuje Bitcoin a zaraďuje ho do svojho 10x portfólia

Článok

Montley Fool Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Známa americká investičná poradenská spoločnosť The Motley Fool včera oznámila, že zaradila do svojho “10x portfólia” kryptomenu Bitcoin a že do nej plánuje investovať 5 miliónov dolárov.

“10x portfólio” od poradenskej firmy z Virgínie, ktorá vznikla už v roku 1993, zahŕňa spoločnosti a iné aktíva, ktoré majú v dlhodobom horizonte potenciál zvýšiť svojho hodnotu 10-násobne a viac. Nuž a v prípade Bitcoinu The Motley Fool predpovedajú, že Bitcoin má veľkú šancu v horizonte niekoľkých rokov prekonať cenu 500 000 dolárov.

Firma zároveň potvrdila, že 5 miliónov dolárov použije na priamu kúpu Bitcoinu a teda nevyužije žiadne služby tretích strán, ktoré označila za “predražené ETF“ (podľa všetkého tým narážala na Grayscale).

Dôvody investície do Bitcoinu vysvetlila spoločnosť na Twitteri, kde skonštatovala:

  1. Veríme, že Bitcoin bude z dlhodobého hľadiska efektívnejším uschovateľom hodnoty než zlato
  2. Veríme, že sa v budúcnosti sa Bitcoin stane médiom pre výmenu hodnoty v čase, keď sa jeho cena v priebehu dekád stabilizuje
  3. Veríme, že môže byť produktívnym hedžom voči inflácii

Poradenská firma si dobre uvedomuje aj vysokú volatilitu Bitcoinu, ku ktorej poznamenala: ,,Kým Bitcoin môže z krátkodobého hľadiska pokračovať vo svojej volatilite, myslíme si, že od tohto momentu má potenciál 10-násobne zvýšiť svoju hodnotu v dlhodobom horizonte a efektívne diverzifikovať naše portfólio. Plánujeme držať Bitcoin mnoho rokov.”

Podľa portálu SimilarWeb je stránka The Motley Fool v kategórii investičných poradenských firiem piatim najnavštevovanejšou na svete s približne 87 miliónmi návštev mesačne (166. najnavštevovanejšia stránka v USA), nuž a pokiaľ ide o spomínané portfólio, doposiaľ doňho firma zaradila 10 rôznych aktív z plánovaného počtu 40.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.