Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

The Motley Fool kupuje Bitcoin a zaraďuje ho do svojho 10x portfólia

Článok

Montley Fool Bitcoin

Známa americká investičná poradenská spoločnosť The Motley Fool včera oznámila, že zaradila do svojho “10x portfólia” kryptomenu Bitcoin a že do nej plánuje investovať 5 miliónov dolárov.

“10x portfólio” od poradenskej firmy z Virgínie, ktorá vznikla už v roku 1993, zahŕňa spoločnosti a iné aktíva, ktoré majú v dlhodobom horizonte potenciál zvýšiť svojho hodnotu 10-násobne a viac. Nuž a v prípade Bitcoinu The Motley Fool predpovedajú, že Bitcoin má veľkú šancu v horizonte niekoľkých rokov prekonať cenu 500 000 dolárov.

Firma zároveň potvrdila, že 5 miliónov dolárov použije na priamu kúpu Bitcoinu a teda nevyužije žiadne služby tretích strán, ktoré označila za “predražené ETF“ (podľa všetkého tým narážala na Grayscale).

Dôvody investície do Bitcoinu vysvetlila spoločnosť na Twitteri, kde skonštatovala:

  1. Veríme, že Bitcoin bude z dlhodobého hľadiska efektívnejším uschovateľom hodnoty než zlato
  2. Veríme, že sa v budúcnosti sa Bitcoin stane médiom pre výmenu hodnoty v čase, keď sa jeho cena v priebehu dekád stabilizuje
  3. Veríme, že môže byť produktívnym hedžom voči inflácii

Poradenská firma si dobre uvedomuje aj vysokú volatilitu Bitcoinu, ku ktorej poznamenala: ,,Kým Bitcoin môže z krátkodobého hľadiska pokračovať vo svojej volatilite, myslíme si, že od tohto momentu má potenciál 10-násobne zvýšiť svoju hodnotu v dlhodobom horizonte a efektívne diverzifikovať naše portfólio. Plánujeme držať Bitcoin mnoho rokov.”

Podľa portálu SimilarWeb je stránka The Motley Fool v kategórii investičných poradenských firiem piatim najnavštevovanejšou na svete s približne 87 miliónmi návštev mesačne (166. najnavštevovanejšia stránka v USA), nuž a pokiaľ ide o spomínané portfólio, doposiaľ doňho firma zaradila 10 rôznych aktív z plánovaného počtu 40.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne