Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Za Bitcoin kúpite viac zlata, než kedykoľvek predtým. Banky sa mu vraj nevyhnú

Článok

Bitcoin zlato
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Za Bitcoin (BTC), ktorý sa aktuálne obchoduje za viac než 50 000 dolárov, kúpite viac zlata, než kedykoľvek predtým.

Podľa dát, na ktoré upozornil v stredu Holger Zschaepitz, si môžete kúpiť jednu uncu zlata len za 0,0352 BTC (v čase písania článku dokonca ešte o čosi lacnejšie, vzhľadom na to, že zlato ešte mierne oslabilo a BTC cena posilnila). Zschaepitz k tomu poznamenal: ,,Bitcoin žerie zlato. Pomer zlata voči Bitcoinu je na svojich historických minimách.”

Bitcoinu sa darí voči zlatu dlhodobo. V roku 2020 posilnil o 270%, kým zlato “len” o 24%. Pri pohľade na štvorročný cyklus je Bitcoin v pluse 2675%, kým zlato “len” 64%.

,,Obe aktíva majú svoje jedinečné výhody a nevýhody, ale v tejto chvíli je jasne, že trh je omnoho ochotnejší zaistiť sa voči inflácii bitcoinom než zlatom,“ poznamenal k tejto téme Mati Greenspan, zakladateľ poradenskej firmy Quantum Economics.

Napriek vyššie zmieneným číslam má Bitcoin stále množstvo kritikov. Známy propagátor investícii do zlata Peter Schiff v čase, kedy Bitcoin prekonal cenu 50 000 USD povedal, že vzhľadom na súčasný ošiaľ a rast bubliny nemožno vylúčiť, že dosiahne aj hodnotu 100 000 USD, no z dlhodobého hľadiska padne k nule. Investorovmu preto naďalej odporúča vyhýbať sa Bitcoinu a voliť za svoj hedge zlato.

Schiff v roku 2019 tvrdil, že Bitcoin nikdy nedosiahne cenu 50 000 USD. Teraz tvrdí, že je veľmi nepravdepodobné, že raz dosiahne hodnotu 1 milión dolárov. Kuriózne je, že jeho syn Spencer je veľkým fanúšikom Bitcoinu.

Bankové inštitúcie zaostrujú na Bitcoin

Tom Robinson, ktorý je spoluzakladateľom významnej britskej kryptofirmy Elliptic, povedal v rozhovore pre The Telegraph, že záujem bankových inštitúcii o Bitcoin graduje. Podľa Robinsona niekoľko finančných inštitúcii v USA aktuálne intenzívne zvažuje možnosť, že spustia vlastné na kryptomeny zamerané služby. Naopak tie vo Veľkej Británii sú podľa neho o čosi opatrnejšie a konzervatívnejšie.

Firma Elliptic, ktorá vznikla už v roku 2013, sa zameriava na poskytovanie služieb v súvislosti s kryptomenami so zreteľom na solventných retailových investorov, inštitúcie, burzy a dokonca aj vládne agentúry. Úzko teda spolupracuje aj so štátnym orgánmi vrátane americkej FBI.

S názorom, že banky a veľké korporácie sa začali viac sústrediť na Bitcoin, súhlasí aj Megan Prendergast Millardová, riaditeľka firmy Guidepost Solutions pre oblasť rizikových investícii a dodržiavania predpisov, ktorá poznamenala, že súčasný trend adopcie Bitcoinu medzi finančnými inštitúciami  je v čase adopcie najznámejšej kryptomeny medzi miléniami a generáciou Z prirodzený jav, pretože ani tieto inštitúcie nechcú stratiť kontakt so svojimi cieľovými klientmi pre nasledujúce roky.

Zo strany bánk azda najvýznamnejší krok smerom k Bitcoinu spravila najstaršia americká banka BNY Mellon, ktorá potvrdila, že tento rok spustí svoje custody služby pre bezpečnú úschovu digitálnych aktív. Banka zároveň uverejnila svoj odhad, že kompletne začlenenie digitálnych aktív v rámci tradičných bankových služieb bude proces, ktorý bude trvať odhadom 3 až 5 rokov.

Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.