Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microstrategy chce investovať do Bitcoinu až 900 miliónov dolárov

Článok

Microstrategy Bitcoin

Kým včera sme vás informovali, že spoločnosť Microstrategy, ktorá už teraz vlastní takmer 72 000 BTC, chce investovať do Bitcoinu ďalších 600 miliónov dolárov, ktoré získa predajom konvertibilných zmeniek (pôžičky, ktoré sa v budúcnosti zmenia na akcie firmy alebo hotovosť), dnes tento údaj už nie je správny.

Firma Michaela Saylora, ktorý je v súčasnosti azda najväčším propagátorom Bitcoinu na svete, oznámila, že tento cieľ navýšila až na 900 miliónov dolárov. Inak povedané v ďalšom kole skupovania BTC doňho naleje takmer ďalšiu celú miliardu USD.

Ponuka na predaj konvertibilných zmeniek by sa mala uzavrieť už tento piatok a ak sa podarí Microstrategy plánovaný cieľ splniť, pri súčasnej cene BTC by mohla nadobudnúť ďalších vyše 18 000 BTC.

Dopĺňame, že väčšinu svojich BTC nakupovala táto spoločnosť v roku 2020 za priemernú nákupnú cenu okolo 16 000 USD. Dva najväčšie obchody sa udiali v priebehu augusta a septembra. Ak by sa podarilo Microstrategy naplniť aktuálny plán, mala by pod kontrolou už približne 90 000 BTC – teda cca 0,48% všetkých BTC v obehu.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne