Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CIO giganta BlackRock potvrdil záujem firmy o Bitcoin

Článok

BlackRock Bitcoin

Rick Rieder, ktorý je hlavným investičným riaditeľom (CIO) najväčšieho komerčného správcu finančných aktív na svete firmy BlackRock, výrazným spôsobom naznačil, že môžu investovať nejakú časť zo svojho portfólia do kryptomien.

Vrcholový predstaviteľ firmy spravujúcej majetok v hodnote 8,6 bilióna dolárov, čo je viac než 5-násobok kapitalizácie všetkých kryptomien dokopy, hovoril o tejto téme v rozhovore na CNBC v relácii Squawk Box, keď uviedol, že sa v spoločnosti začali ešte intenzívnejšie zaoberať témou kryptomien.

Rieder konkrétne skonštatoval, že volatilita Bitcoinu je “mimoriadna” a že mnoho investorov aktuálne hľadá na trhu “miesta, ktoré majú pravdepodobnosť rásť na hodnote za predpokladu, že sa zvýši inflácia a rastie zadlženosť”.

,,Zdá sa, že presunutie nejakej časti vašej hotovosti do kryptomien mi dáva nejaký zmysel, ale určite by som sa nezastával významnej alokácie alebo cieľového držania. Mám pocit, že technológia sa vyvinula a predpisy (regulácie) sa posunuli do bodu, kedy mnoho ľudí zistí, že by kryptomeny mali byť súčasťou ich portfólia.”

CIO BlackRock nekonkretizoval, aká časť portfólia ich firmy by mohla zamieriť do kryptomien, no pravdepodobnosti, že nejakú časť Bitcoinu či iných digitálnych aktív naozaj kúpia nahráva aj fakt, že už dvakrát podali “preventívne“ na Americkú komisiu pre  cenné papiere a burzu (SEC) žiadosť o povolenie vytvoriť vlastné Bitcoin futures kontrakty.

Čerstvé vyjadrenia Riedera len podčiarkujú pozitívny postoj tejto spoločnosti voči Bitcoinu. On sám už minulý rok skonštatoval, že Bitcoin má smerom do budúcnosti potenciál vo veľkej miere nahradiť zlato v úlohe akéhosi bezpečného prístavu, nuž a generálny riaditeľ firmy Larry Fink v decembri 2020 povedal, že z Bitcoinu sa môže stať globálny trh.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne