Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CIO giganta BlackRock potvrdil záujem firmy o Bitcoin

Článok

BlackRock Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Rick Rieder, ktorý je hlavným investičným riaditeľom (CIO) najväčšieho komerčného správcu finančných aktív na svete firmy BlackRock, výrazným spôsobom naznačil, že môžu investovať nejakú časť zo svojho portfólia do kryptomien.

Vrcholový predstaviteľ firmy spravujúcej majetok v hodnote 8,6 bilióna dolárov, čo je viac než 5-násobok kapitalizácie všetkých kryptomien dokopy, hovoril o tejto téme v rozhovore na CNBC v relácii Squawk Box, keď uviedol, že sa v spoločnosti začali ešte intenzívnejšie zaoberať témou kryptomien.

Rieder konkrétne skonštatoval, že volatilita Bitcoinu je “mimoriadna” a že mnoho investorov aktuálne hľadá na trhu “miesta, ktoré majú pravdepodobnosť rásť na hodnote za predpokladu, že sa zvýši inflácia a rastie zadlženosť”.

,,Zdá sa, že presunutie nejakej časti vašej hotovosti do kryptomien mi dáva nejaký zmysel, ale určite by som sa nezastával významnej alokácie alebo cieľového držania. Mám pocit, že technológia sa vyvinula a predpisy (regulácie) sa posunuli do bodu, kedy mnoho ľudí zistí, že by kryptomeny mali byť súčasťou ich portfólia.”

CIO BlackRock nekonkretizoval, aká časť portfólia ich firmy by mohla zamieriť do kryptomien, no pravdepodobnosti, že nejakú časť Bitcoinu či iných digitálnych aktív naozaj kúpia nahráva aj fakt, že už dvakrát podali “preventívne“ na Americkú komisiu pre  cenné papiere a burzu (SEC) žiadosť o povolenie vytvoriť vlastné Bitcoin futures kontrakty.

Čerstvé vyjadrenia Riedera len podčiarkujú pozitívny postoj tejto spoločnosti voči Bitcoinu. On sám už minulý rok skonštatoval, že Bitcoin má smerom do budúcnosti potenciál vo veľkej miere nahradiť zlato v úlohe akéhosi bezpečného prístavu, nuž a generálny riaditeľ firmy Larry Fink v decembri 2020 povedal, že z Bitcoinu sa môže stať globálny trh.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.