Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Gigant Microsoft žiadne plány v súvislosti s Bitcoinom nemá

Článok

Microsoft Bitcoin nie
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hoci zakladateľ Microsoftu Bill Gates sa kedysi vyjadril na adresu Bitcoinu v pozitívnom zmysle, súčasný prezident druhej najväčšej americkej firmy Brad Smith dal jasne najavo, že neexistuje žiadny firemný plán investovať v dohľadnej dobe do BTC.

CEO Microsoftu Brad Smith hovoril o tejto téme s Júliou Chatterley z CNN, ktorej povedal: ,,Nepočul som v rámci firmy o žiadnom rozhovore na tému Bitcoin. Avšak dovoľ mi povedať Júlia (moderátorke tykal pozn.red.), ak zmeníme našu investičnú politiku týkajúcu sa Bitcoinu, budeš prvá alebo druhá, kto to bude vedieť.”

Súčasná trhová kapitalizácia firmy Microsoft je 1,8 bilióna dolárov, čo je zhruba 2-násobok kapitalizácie Bitcoinu. Zaujímavou kuriozitou v predošlých týždňoch bolo, že Bitcoin mal v trhovej kapitalizácii tendenciu predbiehať práve firmy, ktoré oznámili, že chcú podnikať s kryptomenami. Stalo sa tak v prípade PayPal a nedávno aj v prípade firmy Tesla, ktorá investovala do Bitcoinu 1,5 miliardy dolárov.

Vyššiu kapitalizáciu než Bitcoin majú aktuálne len firmy Alphabet A (Google), Amazon, zmieňovaný Microsoft, Saudi Armaco a Apple. Aby sa Bitcoinu podarilo predbehnúť aj najhodnotnejšiu firmu na svete, musel by sa obchodovať za zhruba 120 tisíc dolárov.

A čo iné firmy?

Medzičasom možnosť investície do Bitcoinu vylúčila aj firma General Motors, respektíve jej CEO Mary Barrová. Vyjadrila sa tak po tom, ako investovala do Bitcoinu Tesla Elona Muska. Zaujímavé je, že General Motors chce byť v priebehu niekoľkých rokov najväčším výrobcom elektromobilov na svete a teda predbehnúť v tomto smere práve Teslu. Mnohí tradičnejší investori tento postup ocenili a kritizujú Teslu, že využila svoj kapitál na cenovú špekuláciu ohľadom Bitcoinu, namiesto toho, aby investovala voľné finančné zdroje do ďalšieho vývoja svojho primárneho druhu podnikania.

K téme možnej investícii do BTC sa v posledných dňoch vyjadril aj Daniel Pinto, co-prezident JP Morgan Chase, ktorý priznal, že podľa všetkého sa časom “Bitcoinu nevyhnú”, nuž a najstaršia americká banka BNY Mellon potvrdila, že vytvorí custody službu pre bezpečnú úschovu Bitcoinu a iných digitálnych aktív.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.