Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (16.12.): Inštitúcie majú záujem, naznačujú prieskumy aj kroky fondov

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Kiyosaki očakáva, že Bitcoin budúci rok prekoná $50 000

Autor slávneho bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec“ Robert Kiyosaki sa domnieva, že cena Bitcoinu v budúcom roku zamieri k úrovniam okolo 50 tisíc dolárov. Tento názor odvodzuje od zjavného rastu popularity Bitcoinu medzi inštitucionálnymi hráčmi.  Robert Kioysaki, ktorý sa preslávil knihou o investovaní a značnú časť svojho majetku nadobudol skrz nehnuteľnosti, v poslednom období uprednostňuje predovšetkým investície do trojice aktív, ktoré považuje za držiteľov hodnoty – ide o Bitcoin, zlato a striebro. Ak chcete vedieť viac, kliknite sem.

Mt. GOX: Poškodení zákazníci Mt. Gox sú o krôčik bližšie k 140 000 BTC

Poškodení klienti skrachovanej burzy Mt. Gox, z ktorej v roku 2014 hackeri ukradli rekordných 840 000 BTC (v tom čase bola Mt. Gox  prakticky jediná bitcoinová burza), sú o malý krôčik bližšie, aby sa im vrátila aspoň časť ich investície. Správca konkurznej podstaty hacknutej burzy Nobuaki Kobayashi totiž predložil včera 15. decembra 2020 na Tokijský okresný súd rehabilitačný plán, na základe ktorého by mali byť  poškodeným klientom Mt. Gox prerozdelené bitcoiny, ktoré sa podarilo pri likvidácii “zachrániť”, v celkovej hodnote 140 000 BTC. Pre podrobnosti si otvorte tento článok.

Burza Binance začala v Európe rozposielať svoju fyzickú kartu

Burza Binance, ktorej sme sa nedávno venovali v rámci našej mimoriadne rozsiahlej recenzie, konečne začala v Európe distribuovať  svoje fyzické platobné karty VISA, ktoré avizovala už v júli 2020. Až do tohto momentu mohli jej zákazníci z Európy využívať len ich virtuálnu podobou. Binance 14. decembra oznámila, že karty posiela zákazníkom Európskej ekonomickej oblasti, ktorí o to skrz jej platformu v minulosti požiadali. Podmienkou však je, aby mali správne vyplnené všetky požadované údaje. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Prieskum medzi správcami globálnych fondov: Bitcoin rastie na popularite

Správcovia aktív čoraz väčšmi strácajú dôveru voči doláru a nabádajú svojich klientov, aby hľadali na trhu investície, ktoré sú odolné voči inflácii. A tu vstupuje do okruhu ich potenciálnych volieb čoraz výraznejšie aj Bitcoin. Nový prieskum z dielne Merrill Lynch z Bank of America realizovaný medzi správcami globálnych fondov totiž odhalil, že bitcoiny sa vyšplhali v rebríčku najpopulárnejších obchodovaných aktív pred tradičnejšie aktíva ako sú zlato či dlhopisy. Viac sa dozviete tu.

Britský fond predal časť svojho zlata, aby mohol nakúpiť bitcoiny

Spoločnosť Ruffer Investment Company Limited, ktorá má akcie kótované na Londýnskej burze cenných papierov, zverejnila svoju novú investičnú stratégiu, ktorej súčasťou je aj Bitcoin, ktorý nadobudla znížením pozície v zlate. V aktualizovanom update investičných plánov firma prezradila, že do svojho Multi-Strategies Fund zahrnula aj Bitcoin ako formu obrany proti pokračujúcej devalvácii nekrytých peňazí. Ak chcete vedieť viac, kliknite sem.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne