Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Britský fond predal časť svojho zlata, aby mohol nakúpiť bitcoiny

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Ruffer Investment Company Limited, ktorá má akcie kótované na Londýnskej burze cenných papierov, zverejnila svoju novú investičnú stratégiu, ktorej súčasťou je aj Bitcoin.

V aktualizovanom update investičných plánov firma prezradila, že do svojho Multi-Strategies Fund zahrnula aj Bitcoin ako formu obrany proti pokračujúcej devalvácii nekrytých peňazí. Fond aktuálne drží zhruba 2,5% svojich aktív v BTC, pričom alokácia Bitcoinov sa uskutočnila v priebehu novembra, kedy bola uskutočnená znížením expozície voči zlatu.

,,Vnímame to ako malú, ale silnú poistnú zmluvu proti pokračujúcej devalvácii hlavných svetových mien. Bitcoin diverzifikuje investície našej spoločnosti do zlata a dlhopisov spojených s infláciou a slúži ako zaistenie niektorých menových a trhových rizík, ktoré sledujeme.”

Firma Ruffer vznikla v roku 1944 a k 30. novembru 2020 spravovala majetok v hodnote 20,3 miliardy eur (27,2 miliardy USD). Vo svete má zhruba 6600 klientov. Patria medzi nich jednotlivci, rodiny, dôchodkové fondy či charitatívne organizácie.

Rozhodnutie firmy Ruffer akumulovať Bitcoin skrz zníženie pozície v zlate nahráva pravdivosti nedávnych vyjadrení analytikov banky JPMorgan Chase, ktorá odhaduje, že rast popularity a kapitalizácie Bitcoinu sa môže z dlhodobejšieho hľadiska negatívne odzrkadliť na cene zlata.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne