Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum medzi správcami fondov: Bitcoin rastie na popularite

Článok

Bitcoin popularita
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Správcovia aktív čoraz väčšmi strácajú dôveru voči doláru a nabádajú svojich klientov, aby hľadali na trhu investície, ktoré sú odolné voči inflácii. A tu vstupuje do okruhu ich potenciálnych volieb čoraz výraznejšie aj Bitcoin.

Nový prieskum z dielne Merrill Lynch z Bank of America realizovaný medzi správcami globálnych fondov totiž odhalil, že bitcoiny sa vyšplhali v rebríčku najpopulárnejších obchodovaných aktív pred tradičnejšie aktíva ako sú zlato či dlhopisy.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prieskum realizovaný medzi 4. až 10. decembrom medzi 217 správcami fondov, ktorí spoločne zodpovedajú za aktíva v hodnote 534 miliárd dolárov, zistil, že long na Bitcoin je podľa respondentov aktuálne na treťom mieste najpopulárnejších obchodov s 15% zastúpením. Výraznejší záujem je len o long na technologické akcie (52%) a short na dolár (18%).

Medzi mnohými inštitucionálnymi investormi je Bitcoin prakticky novinkou. Dá sa povedať, že až v roku 2020 po vypuknutí pandémie koronavírusu ho začali vnímať ako potenciálny držiteľ hodnoty. Dozaista ich k tomu motivovali aj pozitívne názory na Bitcoin zo strany rešpektovaných obchodíkov ako so Paul Tudor AJones či Stanley Druckenmiller, nehovoriac o tom, že do Bitcoinu už investovala aj poisťovňa MassMutual či vo veľkom ho skupuje firma Microstrategy.

Z prieskumu však zároveň vyplýva, že len minimum správcov týchto fondov sa domnieva, že Bitcoinu sa bude v budúcom roku dariť výraznejšie, než v tom súčasnom. V otázke, ktorej oblasti sa bude v roku 2021 dariť viac než teraz, získali suverénne najväčšiu dôveru rozvíjajúce sa trhy. Nasledovala výkonnosť indexu S&P500, ropy a zlata. Bitcoin sa umiestnil na šiestom mieste s približne len 5% zastúpením.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.