Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum medzi správcami fondov: Bitcoin rastie na popularite

Článok

Bitcoin popularita
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Správcovia aktív čoraz väčšmi strácajú dôveru voči doláru a nabádajú svojich klientov, aby hľadali na trhu investície, ktoré sú odolné voči inflácii. A tu vstupuje do okruhu ich potenciálnych volieb čoraz výraznejšie aj Bitcoin.

Nový prieskum z dielne Merrill Lynch z Bank of America realizovaný medzi správcami globálnych fondov totiž odhalil, že bitcoiny sa vyšplhali v rebríčku najpopulárnejších obchodovaných aktív pred tradičnejšie aktíva ako sú zlato či dlhopisy.

Prieskum realizovaný medzi 4. až 10. decembrom medzi 217 správcami fondov, ktorí spoločne zodpovedajú za aktíva v hodnote 534 miliárd dolárov, zistil, že long na Bitcoin je podľa respondentov aktuálne na treťom mieste najpopulárnejších obchodov s 15% zastúpením. Výraznejší záujem je len o long na technologické akcie (52%) a short na dolár (18%).

Medzi mnohými inštitucionálnymi investormi je Bitcoin prakticky novinkou. Dá sa povedať, že až v roku 2020 po vypuknutí pandémie koronavírusu ho začali vnímať ako potenciálny držiteľ hodnoty. Dozaista ich k tomu motivovali aj pozitívne názory na Bitcoin zo strany rešpektovaných obchodíkov ako so Paul Tudor AJones či Stanley Druckenmiller, nehovoriac o tom, že do Bitcoinu už investovala aj poisťovňa MassMutual či vo veľkom ho skupuje firma Microstrategy.

Z prieskumu však zároveň vyplýva, že len minimum správcov týchto fondov sa domnieva, že Bitcoinu sa bude v budúcom roku dariť výraznejšie, než v tom súčasnom. V otázke, ktorej oblasti sa bude v roku 2021 dariť viac než teraz, získali suverénne najväčšiu dôveru rozvíjajúce sa trhy. Nasledovala výkonnosť indexu S&P500, ropy a zlata. Bitcoin sa umiestnil na šiestom mieste s približne len 5% zastúpením.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne