Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (14.12.): Inštitúcie sa zaujímajú o Bitcoin, budúcnosť DeFi v Afrike?

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

CEO Fidelity: S Bitcoinom chceme otvoriť oči starému finančnému svetu

Generálna riaditeľka jednej z najväčších Wall Street firiem Fidelity Abigail P. Jonhsonová neposkytuje rozhovory príliš často, no jeden z nich práve absolvovala pre časopis Barron’s Magazine a hovorila v ňom aj o Bitcoine a dokonca sa zaviazala, že jej firma bude robiť všetko pre to, aby starému finančnému svetu otvorila v súvislosti s kryptomenami “oči”. Podrobnosti sa dočítate tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin by nehackli, odkazuje kryptokomunita americkej vláde

Po tom ako agentúra Reuters informovala, že Americké ministerstvo financií sa stalo obeťou sofistikovanej hackerskej skupiny, ktorá zrejme mala podporu aj cudzej vlády, pričom najčastejšie sa skloňuje Rusko, viacerí propagátori kryptomien odkazujú vláde USA, že niečo takéto by sa v prípade Bitcoinu stať nemohlo. Ak vás téma zaujala, kliknite sem.

Cramer z CNBC dokupuje bitcoiny, keď cena spadne

James J. Cramer, ktorý je v posledných rokoch známy najmä ako hosť v televízii CNBC, no v minulosti viedol úspešný hedžový fond a je aj spoluzakladateľom portálu TheStreet.com, priznal, že jeho bitcoinové portfólio sa v posledných mesiacoch rozrastá. Jim Cramer hovoril o Bitcoine počas rozhovoru pre spomínaný portál TheStreet, v ktorom však uviedol, že k Bitcoinu pristupuje rovnako ako k akejkoľvek inej investícii jeho investičného portfólia. Téme sme sa venovali tu.

Hoskinson z Cardano: Afrika je budúcnosť DeFi

Šéf spoločnosti IOHK, ktorá stojí na čele vývoja kryptomeny Cardano, Charles Hoskinson, si myslí, že Afrika bude azda najdôležitejším kontinentom pokiaľ ide o adopciu a rozvoj decentralizovaného financovania (DeFi). Druhý najľudnatejší kontinent sveta má podľa Hoskinsna vďaka blockchian technológii a kryptomenám veľký potenciál napredovať. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Dôkaz o rastúcom trende nákupu bitcoinov inštitúciami?

Analytická platforma Glassnode upozornila, že počet wholecoinerov, čo sú adresy, na ktorých sa nachádza minimálne jeden celý Bitcoin (1 BTC), dosiahli svoju novú rekordnú hodnotu. V nedeľu toto číslo totiž prekonalo hranicu 827 000. Popri tom rastie trend nákupov bitcoinov počas otváracich obchodných hodín v USA a Ázii. Tieto skutočnosti môžu spoločne dokazovať, že bitcoiny aktuálne kupujú hlavne inštitúcie. Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.