Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin by nehackli, odkazuje kryptokomunita americkej vláde

Článok

Bitcoin hacker
Bitcoin hacker

Po tom ako agentúra Reuters informovala, že Americké ministerstvo financií sa stalo obeťou sofistikovanej hackerskej skupiny, propagátori kryptomien odkazujú vláde USA, že niečo takéto by sa v prípade Bitcoinu stať nemohlo.

Reuters informovala, že Ministerstvo financií USA hackla organizovaná skupina, ktorá mala mať podporu zo strany zahraničnej vlády (údajne Ruska). Podľa troch ľudí oboznámených s vyšetrovaním sa jej cieľmi stali nielen Ministerstvo financií, ale aj Národná telekomunikačná  a informačná správa (NTIA) či Ministerstvo obchodu.

K  incidentu malo dôjsť necelý mesiac po tom, ako Donald Trump prepustil šéfa odboru kybernetickej bezpečnosti Chrisa Krebsa. Reuters však doplnila, že hackeri sledovali americké ministerstvá už niekoľko mesiacov. Dostali sa napríklad k emailom zamestnancov NTIA, ktorí používali systém Microsoft Office 365 a vylúčené nie ja ani to, že boli napadnuté aj ďalšie zatiaľ nemenované vládne agentúry.

V reakciách na tieto nepríjemné správy si našla svoju úrodnú pôdu aj kryptokomunita, ktorá sa snažila na príklade tohto incident poukazovať na obrovskú výhodu Bitcoinu.

,,Bitcoiny sa takýmto spôsobom hacknuť nikdy nepodarí,” uviedol šéf obchodného oddelenia burzy Kraken Dan Held, pričom Anthony Pompliano ho doplnil: ,,Bitcoin NIKDY nebol hacknutý.”

 ,,Smejem sa na nich. Ministerstvo financií už bolo hacknuté aj internými hráčmi,” doplnil zakladateľ a CEO MyCrypto Taylor Monahan, ktorý tým narážal zrejme na to, že Ministerstvo financií s Fedom si dali vlastný gól najmä tým, že v roku 2020 tlačia viac peňazí, než za takmer celú existenciu USA.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne