Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin by nehackli, odkazuje kryptokomunita americkej vláde

Článok

Bitcoin hacker
Bitcoin hacker

Po tom ako agentúra Reuters informovala, že Americké ministerstvo financií sa stalo obeťou sofistikovanej hackerskej skupiny, propagátori kryptomien odkazujú vláde USA, že niečo takéto by sa v prípade Bitcoinu stať nemohlo.

Reuters informovala, že Ministerstvo financií USA hackla organizovaná skupina, ktorá mala mať podporu zo strany zahraničnej vlády (údajne Ruska). Podľa troch ľudí oboznámených s vyšetrovaním sa jej cieľmi stali nielen Ministerstvo financií, ale aj Národná telekomunikačná  a informačná správa (NTIA) či Ministerstvo obchodu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

K  incidentu malo dôjsť necelý mesiac po tom, ako Donald Trump prepustil šéfa odboru kybernetickej bezpečnosti Chrisa Krebsa. Reuters však doplnila, že hackeri sledovali americké ministerstvá už niekoľko mesiacov. Dostali sa napríklad k emailom zamestnancov NTIA, ktorí používali systém Microsoft Office 365 a vylúčené nie ja ani to, že boli napadnuté aj ďalšie zatiaľ nemenované vládne agentúry.

V reakciách na tieto nepríjemné správy si našla svoju úrodnú pôdu aj kryptokomunita, ktorá sa snažila na príklade tohto incident poukazovať na obrovskú výhodu Bitcoinu.

,,Bitcoiny sa takýmto spôsobom hacknuť nikdy nepodarí,” uviedol šéf obchodného oddelenia burzy Kraken Dan Held, pričom Anthony Pompliano ho doplnil: ,,Bitcoin NIKDY nebol hacknutý.”

 ,,Smejem sa na nich. Ministerstvo financií už bolo hacknuté aj internými hráčmi,” doplnil zakladateľ a CEO MyCrypto Taylor Monahan, ktorý tým narážal zrejme na to, že Ministerstvo financií s Fedom si dali vlastný gól najmä tým, že v roku 2020 tlačia viac peňazí, než za takmer celú existenciu USA.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.