Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Cramer z CNBC dokupuje Bitcoin, keď cena spadne

Článok

Jim Cramer Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

James J. Cramer, ktorý je v posledných rokoch známy najmä ako hosť v televízii CNBC, kde má aj vlastnú reláciu Mad Money, priznal, že jeho bitcoinové portfólio sa v posledných mesiacoch rozrastá.

Jim Cramer hovoril o Bitcoine počas rozhovoru pre portál TheStreet (v minulosti ho spoluzakladal), v ktorom uviedol, že k Bitcoinu pristupuje rovnako ako k akejkoľvek inej investícii jeho investičného portfólia.

,,Nakupujem rovnako ako obvykle – keď cena spadne,” uviedol. ,,Bude väčšie, väčšie a väčšie (jeho portfólio). Potrebujem ho diverzifikovať do najrôznejších tried aktív. Mám zlato. Chystám sa na Bitcoin – nemám v ňom však veľkú pozíciu. Je však určite dôležité diverzifikovať a Bitcoin je druh aktíva, ktoré mi umožní udržať v portfóliu rovnováhu.”

Cramer si uvedomuje, že Bitcoin je volatilný a preto nevylučuje, že pôjde aj nižšie ako pod cenu 17 000 USD, na ktorej ho teraz dokupoval. ,,Bitcoin je od vrcholu pekne dole. Rád kupujem niečo, čo je od vrcholu vzdialenejšie,” povedal ešte v čase, kedy sa Bitcoin obchodoval pod súčasnou cenou 19 000 USD.

Bývalý analytik Goldman Sachs, ktorý v roku 1987 založil vlastný úspešný hedžový fond Cramer & Co, bol v minulosti voči bitcoinu skeptický. Najmä v roku 2017 tvrdil, že mu už dochádza sila a predpovedal mu neúspech. Tento rok však bol hosťom v podcaste Anthonyho Pompliana, v ktorom uznal, že v jeho investičnom portfóliu by mal mať Bitcoin aspoň jednopercentné zastúpenie.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne